Річні плани закупівель на 2023 рік


19 лютого 2016 року набув чинності Закон України "Про публічні закупівлі" яким встановлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, в тому числі даним Законом встановлено порядок оприлюднення інформації щодо здійснення відповідних закупівель.

Відповідно до ст. 4 Закон України "Про публічні закупівлі" визначено річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

Додаткового оприлюднення річного плану на сайтах замовника торгів (розпорядника коштів) чи інших інтернет-ресурсах діючим Законом не передбачено.

Постанова Кабінету Міністрів України №1266 від 16.12.2020 р. "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 631 і від 11 жовтня 2016 р. № 710"


Відповідно Указу Президента № 64/2022 від 24.02.2022р. «Про введення воєнного стану в Україні» зі змінами, постанові Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 про ОСОБЛИВОСТІ здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів, п.9 - Під час здійснення публічних закупівель, передбачених цим пунктом, без використання електронної системи закупівель замовники повинні відповідно до Закону дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, зокрема максимальної економії, ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, та за результатами їх здійснення за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, та п.11 - Для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 38 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. п.п. 5 п. 13 - постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 далі (Особливості).


1