ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я

 

БЕРЕЖИ ГРУДИ З МОЛОДИХ РОКІВ

 

Гарні жіночі груди – це символ жіночності. Але груди повинні бути не тільки гарними, але й здоровими.

БОЛЮЧА напруга в грудях перед менструацією, невеликі кулясті  затвердіння, незначні виділення із сосків... Мало якій жінці невідомі ці симптоми.

На жаль, мало хто звертає увагу на них. Рідкісні випадки звертання жінок до лікаря з цього приводу. А між тим це перші клінічні ознаки мастопатії. Якщо не звертати увагу на хворобу, біль в груддях може стати постійним і інтенсивним, затвердіння перетворяться в кісти розміром від горошини до грецького горіху, а на більш пізніх стадіях потрібне буде хірургічне втручання...

Що таке мастопатія?

ЦЕ доброякісне захворювання молочної залози, яке проявляється в патологічному розростанні її тканин.

Як виявити...

ЗАПІДОЗРИТИ у себе наявність мастопатії може кожна жінка. А ось установити правильний діагноз і відрізнити мастопатію від інших захворювань молочних залоз під силу тільки спеціалісту  - ма­ммологу. Лікарі радять жінкам старше 25 років відвідувати їх один раз на рік.

Якщо лікар установить діагноз „мастопатія”, необхідно постійно знаходитись під його наглядом.

Причини виникнення мастопатії до кінця не з’ясовані. Відомо тільки, що звично хвороба виникає на фоні гормонального дисбалансу в організмі жінки, який може з’явитись на фоні прийому гормональних препаратів і контрацептивів, при дисфункції яєчників, проблемами з щитовидною залозою, аборту і при нерегулярному статевому житті. А ось розвиток хвороби вже залежить від того, на якій стадії було виявлено  захворювання. Будь-які доброякісні утворення, якщо їх не лікувати, в подальшому можуть переродитися в більш загрозливе захворювання.

... і як лікуватись

НА РАННІЙ стадії захворювання (при дифузній формі)мастопатія добре піддається консервативному лікуванню. Деколи лікування обмежується прийомом рослинних зборів, чаю з різноманітним складом корисних речовин, натуральних антиоксидантів – вітамінів Е, С, бета-каротину, препаратів із вмістом йоду та імуномодуляторів, відмовою від шкідливих звичок, спеціальною дієтою.

Якщо не вдається „впіймати” мастопатію на початковій стадії, у молочній залозі утворюються вузлики. Ось тут вже лікарі рекомендують не зволікати. Всі вузлики підлягають оперативному видаленню. Не слід забувати, що мастопатія вважається передраковим станом.

А що далі?

ЖІНКА, яка перехворіла на мастопатію, мусить дотримуватись здорового способу життя. Алкоголь, тютюнопаління, стреси відносяться до провокуючих факторів. Жінкам з діагнозом „мастопатія” рекомендується спати не менш 8-9 годин, раціонально харчуватись, багато рухатись.

При мастопатії категорично протипоказані фізіопроцедури, відвідування лазні, солярію. Сонячні ванни корисні, оскільки сонячне світло стимулює імунітет, але лише в розумних межах. При великих дозах сонячної інсоляції хвороба може перейти в гостру форму.

При мастопатії дієтологи рекомендують обмежити вживання тваринних жирів, міцного чаю та кави, виключити смажене, копчене та солоне, відмовитись від шоколаду. Ваш раціон повинен складатись із рослинних продуктів, білого м’яса, відвареної риби і кисломолочних продуктів.

 

 

ЛЮБІ ЖІНКИ!
НЕ ЧЕКАЙТЕ, КОЛИ ПРИЙДЕ БІДА!
ЇЇ ПРИХІД МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ!

За отриманням консультацій та додаткової інформації
звертайтесь за адресою:

 

Обласний онкологічний диспансер:
29 000. м. Хмельницький, вул. Пілотська, 1

Поліклінічне відділення:      тел.  (0382) 65 – 82 – 85.

Відділення онкогінекології:  тел. (0382) 65 – 34 – 16;   (0382) 65 – 34 – 84.