В облдержадміністрації обговорили стан підготовки закладів охорони здоров’я до нової моделі фінансування
9 січня в облдержадміністрації відбулася відеонарада з районами щодо питань реформування галузі охорони здоров’я в області. Провів її голова адміністрації Дмитро Габінет. До участі у нараді також долучилися заступник голови Світлана Павлишина, радники голови та керівники лікувальних закладів вторинного та третинного рівнів області.
Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА – начальник управління Наталія Федів повідомила, що в області заходи з реформування закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) проводяться поетапно у чіткій відповідності до державної політики і діючих вимог законодавства.
Також посадовиця нагадала учасникам наради, що з 1 квітня 2020 року заплановано впровадження програми медичних гарантій для всіх видів медичної допомоги. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання ЗОЗ, буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».
Так, за видами оплати через НСЗУ передбачені наступні механізми: глобальна ставка і оплата за пролікований випадок та медичну послугу (для ЗОЗ вторинного та третинного рівня). НСЗУ буде оплачувати послуги надавачу згідно з даними, внесеними до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я eHealth, адміністратором якої є ДП «Електронне здоров’я».
Також на 2020 рік НСЗУ передбачає укладення договорів по 27 пакетам медичних послуг. Відповідні вимоги до закладів – потенційних надавачів таких послуг розміщені на сайті НСЗУ. Серед них автономізація закладу (перетворення у комунальну неприбуткове підприємство – КНП); комп’ютеризація закладу; підключення закладу до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я через обрану медичну інформаційну систему (МІС); наявності у закладу діючої ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.
В продовження наради присутні розглянули стан реформування галузі охорони здоров’я в розрізі районів та лікувальних закладів області.
Підсумовуючи сказане, голова адміністрації Дмитро Габінет зазначив, що є низка лікувальних закладів, які є амбітними і хочуть існувати. Але, за його словами, їм необхідно переглянути свої можливості та зважити на всі моменти, які існують. Таким лікувальним закладам потрібно зрозуміти, що з 1 квітня змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення, тому часу залишилося зовсім мало.
“Сьогодні було проговорено багато завдань, які лікарні взяли на себе зобов’язання виконати у відповідні терміни. Відтак, на наступній проміжній нараді обов’язково запитаємо про їх виконання. Наше завдання в тому, щоб лікувальні заклади працювали і надавали якісну допомогу, тому це питання є нагальним. Я завжди відкритий до діалогу та вирішення проблемних питань, але те, що залежить від лікарів на місцях та об’єднаних територіальних громад, мають зробити саме вони”, – додав Дмитро Анатолійович.