Про заходи готовності та реагування на коронавірус розповіли у Центрі громадського здоров’я МОЗ України

28 січня ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» провели телеконференцію з регіонами. Від Хмельниччини участь брали директор обласного центру громадського здоров’я Наталія Ткачук, епідеміолог Олена Іваськів, головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Олександр Мирний та головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна.

У ході телеконференції в. о. Генерального директора установи Ігор Кузін розповів про випадки пневмонії у Китаї, Таїланді, Японії та Південній Кореї, спричинені новим коронавірусом 2019-nCoV. Акцентував увагу закладів охорони здоров’я на заходах готовності та реагування, якщо ця хвороба з’явиться на кордонах України.

Ігор Кузін підкреслив, що до коронавірусів належить кілька вірусів, що викликають респіраторні захворювання. Вперше коронавірус був виділений у 1960-х роках та циркулює як серед людей, так і серед тварин. Що могло спричинити спалах нового коронавірусу 2019-nCoV в Ухані наразі невідомо, проте передчасно панікувати медики не радять. Зазначений коронавірус поширюється від людини до людини через повітря при кашлі або чханні, при дотику, рукостисканні чи доторку до зараженої поверхні чи об’єкту. І захиститися від нього за допомогою вакцинації поки не можливо, бо вакцини з доведеною ефективністю наразі немає. Від звичайного грипу коронавірус можна відрізнити лише лабораторно за допомогою спеціальних тест-систем, які є лише у Китаї та США.

Ігор Кузін наголосив, що, за попередньою інформацією, коронавірус 2019-nCoV не може виникнути у людини, яка не відвідувала місто Ухань або не мала прямих контактів з особою, котра там перебувала. Тому якнайменше перебувайте у місцях масового скупчення людей та уникайте контакту з хворими людьми.

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що специфічного лікування коронавірусу 2019-nCoV наразі не існує. Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Інна Левінська,
КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я»

1 1
1