Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ у Хмельницькій області
За інформацією головної лікарки Хмельницької інфекційної лікарні Оксани Піддубної, за добу 4 лютого до закладу доправлено 28 осіб, 21 з них –з діагнозом «грип». У лікарні перебувають 112 хворих на цю недугу, більше половини з яких мають ускладнення у вигляді пневмонії. До реанімації за минулу добу надійшли 1 дорослий та 1 дитина з міста Хмельницького, котрі мають аналогічний діагноз та ускладнення. З початку епідемічного сезону у закладі лікували 12 вагітних, 4 з яких досі перебувають у стаціонарі.
За інформацією головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександр Мирного, в області триває зростання захворюваності на грип та ГРВІ. з 27 січня по 2 лютого 2020 року занедужали 11810 осіб, що в 1,4 рази більше, ніж попереднього тижня. Епідемічний поріг перевищено на 44,1 %. 67 % серед тих, хто захворів, складають діти. Захворюваність зросла у всіх регіонах області, окрім Теофіпольського та Кам’янець-Подільського районів. Перевищення епідемічного порогу призвело до введення обмежувальних заходів. Так, призупинити навчально-виховний процес довелося у школах міст Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Нетішин, а також 10 районів.
У 14 випадках було лабораторно підтверджено вірус грипу типу А(Н1) pdm09 серед хворих. Летальних випадків, на щастя, не зареєстровано.
З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу зробили уже 3914 осіб з груп ризику.
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я нагадує: грип – це дуже небезпечне захворювання дихальних шляхів, що може мати серйозні ускладнення, і призводити до летальних наслідків. Ця хвороба має симптоми, подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, але набагато небезпечніша. Тому варто чітко дотримуватися рекомендацій щодо профілактики хвороби, а у разі нездужання – одразу звертатися до лікаря та не займатися самолікуванням.
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.