Карантин у Хмельницькому відмінили, проте грип позицій не здає

За інформацією заступниці головної лікарки Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь, за добу 10 лютого до закладу доправили 13 чоловік, 8 із яких – з діагнозом «грип» (4 дітей та стільки ж дорослих). Загалом, у ХІЛ перебувають 163 хворих, 117 із яких – недужі на грип, 26 – на ГРВІ. Близько 50 % хворих на грип мають ускладнення у вигляді пневмонії. Крім того, трапляються випадки, коли люди потрапляють до Хмельницької інфекційної лікарні цілими сім’ями. У реанімації нині перебувають 5 осіб, у трьох із них грип ускладнений пневмонією. Також у закладі продовжує лікування 1 вагітна.

За словами головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександра Мирного, з 3 по 9 лютого цього року у Хмельницькому на грип та ГРВІ захворіли 3230 осіб, що на 89 більше, ніж попереднього тижня. Близько 67 % від тих, хто занедужав, становлять діти. При цьому, захворюваність серед дітей шкільного віку в порівнянні з минулим тижнем зменшилась на 4 %. Саме зниження рівня захворюваності серед дітей шкільного віку на грип і гострі респіраторні інфекції стало приводом для відновлення навчання у школах Хмельницького.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, захворюваність на грип та ГРВІ в Україні перевищила епідемічний поріг на 55,6% і має середню інтенсивність.

Із початку епідсезону зареєстровано 26 лабораторно підтверджених летальних випадків унаслідок ускладнень грипу.

Починаючи із 1 жовтня від грипу вакцинувалися 236 343 людини, тоді як за весь попередній епідсезон щеплення зробили 161 543 людини.

Протягом 6-го тижня року (з 3 до 9 лютого) на ГРВІ захворіла 260 871 людина, 68 % із них — діти до 17 років. З початку епідсезону госпіталізовано 95 364 осіб, із них 76,8% — діти.

У минулому епідсезоні на грип та ГРВІ перехворіли 5,4 млн. українців, зареєстровано 64 лабораторно підтверджені летальні випадки внаслідок грипу, з них – 12 дітей до 17 років.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я нагадує: із грипом жартувати не варто. Якщо Ви або Ваші рідні відчули перші ознаки цієї недуги (раптово з’явилися загальна слабкість, головний біль, ломота у м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і вище, кашель, в окремих випадках — блювота й діарея) не зволікайте і терміново звертайтеся до лікаря. Не займайтеся самолікуванням, бо Ви лише втратите дорогоцінний час, а це, у свою чергу, може призвести до серйозних ускладнень чи навіть незворотних наслідків в організмі!


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.

1
1