Самоізоляція – що це таке та як її дотримуватися
Відколи ми дізналися про небезпеку поширення в Україні коронавірусної інфекції, ми постійно чуємо про те, що найефективнішими методами профілактики цієї хвороби є дотримання правил особистої гігієни та самоізоляції.
Що ж таке самоізоляція та для кого вона рекомендована? Під поняттям самоізоляції мають на увазі усвідомлене рішення людини утриматися від фізичних контактів з іншими людьми з метою зменшення ризику інфікування хворобами. Тобто людина відмовляється від відвідування місць можливого скупчення людей, робота, навчання, релігійних служб, спортивних змагань, розважальних заходів, користування транспортом, екскурсій, відвідування закладів громадського харчування.
В умовах поширення коронавірусної інфекції самоізоляції рекомендують дотримуватися усім, хто близько контактував з особами у яких встановлено підозру чи підтверджено захворювання на коронавірусну хворобу, або нещодавно перебував на території країни, де зареєстровано її випадки. Тобто ізоляція потрібна для особи, яка чекає результатів тесту на новий коронавірус COVID-19, яка близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19 та повернулися з країн де реєструється захворюваність COVID-19.
Якщо вам рекомендували або ви самостійно вирішили самоізолюватися, то її тривалість має бути не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим і т.д.).
Що потрібно зробити перед самоізоляцією:
➡ повідомте свого сімейного лікаря про причини рішення про самоізоляцію
➡ оберіть контактну особу до кого ви будете звертатися в першу чергу
➡ ізолюйтеся в окремій кімнаті, яка добре провітрюється, якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами
➡ за можливості користуйтеся окремою ванною кімнатою, туалетом, чи готуйте їжу
Під час самоізоляції:
➡ дотримуйтеся загальної гігієни
➡ регулярно мийте руки з милом
➡ здійснюйте прибирання, в тому числі вологе
➡ дотримуйтеся правил гігієни кашлю
➡ використовуйте одноразові серветки
➡ одягайте захисну маску під час необхідних контактів із людьми та потурбуйтеся про її утилізацію після використання або забруднення
➡ попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних ➡ якщо у вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції, надгайте захисну маску, користуйтеся антисептиками для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.
💡 Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми (кашель, утруднене дихання,підвищена температура) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.
Дотримання всіх рекомендацій дозволить уникнути поширення інфекції.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших рідних!