Хмельниччину відвідала заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак
12 травня, з робочим візитом у Тернопільській та Хмельницькій областях побувала заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак. На Хмельниччині, під час брифінгу он-лайн вона дала вичерпні відповіді на запитання журналістів. Зокрема, щодо перспектив функціонування фтизіатричної галузі, скорочення медпрацівників через оптимізацію закладів, доплати фахівцям, які працюють з хворими на COVID-19, функціонування закладів психіатричного профілю, тощо.
Метою візиту до нашої області був розгляд низки питань, що стосуються фінансових гарантій та змін в умовах фінансування при входженні закладів охорони здоров’я краю до другого етапу медичної реформи.
Разом із керівниками Хмельницької ОДА та Департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак відвідала Хмельницьку станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Там посадовиця поспілкувалася із персоналом закладу, поспостерігала за роботою диспетчерської служби.
Ірина Микичак підкреслила, що на Хмельниччині побачила низку проблем, типових для багатьох закладів в процесі реформування вторинної меддопомоги по всій Україні. Це ж стосується і ХОЦЕМД та МК. Цей потужний, але компактний заклад, має суттєве недофінансування, тому не може покрити потреби центру, втримати кадри і належно оцінити роботу такої складної служби. Тому МОЗ планує підвищити тариф екстреної меддопомоги – це один з кроків в напрямку переосмислення реформи спеціалізованої допомоги.
Також посадовиця поспілкувалася з керівництвом КНП «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни». У цього закладу в рамках реформування теж виникли проблеми з фінансуванням. Адже його пацієнтами є, переважно, особи пільгових категорій (учасників АТО/ООС, чорнобильців, афганців та інших), а тариф, запропонований Національною службою здоров’я України, повністю не покриває всіх витрат на таких пацієнтів.
Заступник Міністра додала, що в Україні за програмою медичних гарантій недофінансовані 332 заклади. А в складні для країни часи найважливіше – втримати ситуацію та зберегти кадри, бо це найбільший скарб, це ж підтвердила й епідемія.
Посадовиця зазначила, що Міністерство прагне налагодити ефективну комунікацію з регіонами щодо надання медичної допомоги населенню. І це є одним із пріоритетів роботи МОЗ.
Ірина Микичак наголосила, що в МОЗ нині працюють над тим, щоб зберегти кадри, забезпечити зростання зарплат і зробити фінансування медицини справедливим. Щоб максимальний ресурс мали ті заклади, які найбільш ефективно працюють, оцінювалась важкість пацієнта, який поступає до стаціонару. А ще - щоб управління ЗОЗ було прозорим і зрозумілим як для пацієнта, так і для медичного працівника.
КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я».