Велике будівництво: до кінця року в опорних лікарнях області запрацюють оновлені приймальні відділення

2 липня голова облдержадміністрації Дмитро Габінет спільно із заступниками Сергієм Ткачуком та Оксаною Ситницькою провели робочу нараду з керівниками районів та міст і керівниками лікарень, які визначено опорними в Хмельницькій області. У ході наради проаналізували стан підготовки проектно-кошторисної документації для добудови приймальних відділень у цих лікувальних закладах, що буде реалізоване в області в рамках програми Президента України “Велике будівництво”.


1

Нагадаємо, що до кінця року планують добудувати сучасні приймальні відділення в усіх 10 опорних лікарнях області. Згідно концепції, на кожен опорний медзаклад із державного бюджету виділять орієнтовно 7 мільйонів гривень. За ці кошти у приймальних відділеннях здійснюватимуть добудову чи реконструкцію згідно вимог та стандартів брендбуку, розробленого МОЗ України. Саме на нього мають орієнтуватися проектанти та виконавці будівельних робіт по усій Україні.


1

Таким чином, оновлені приймальні відділення з’являться в Волочиській центральній  районній лікарні, Городоцькій центральній районній лікарні, Дунаєвецькій центральній районній лікарні, Кам’янець-Подільській міській лікарні, Красилівській центральній районній лікарні, Славутській центральній районній лікарні, Старокостянтинівській центральній районній лікарні, Хмельницькій обласній лікарні, Хмельницькій міській лікарні та Шепетівській центральній районній лікарні.


1

Згідно брендбуку міністерства, приймальні відділення будуть мати фасади затвердженої кольорової гами. Передбачається три входи до відділення: критий заїзд для автомобілів швидкої допомоги, окремі входи для хворих, яких госпіталізовують у плановому порядку, та пацієнтів, що мають ознаки інфекційного захворювання.

У відділенні будуть рецепція, приміщення для консультацій та оглядові, а також окремі зони для  пацієнтів, що очікують лікаря, та осіб, що їх супроводжують, вбиральні.

Відділення матиме і сучасний діагностичний блок, де буде встановлено обладнання для проведення термінових аналізів та проведення досліджень (наприклад, рентгенапарат, кардіограф, гастроскоп, томограф, тощо). Окрім того, у відділенні мають бути створені усі умови для проведення успішних реанімаційних заходів.

Наразі область має отримати кошти саме на будівельні роботи, закупівля обладнання здійснюватиметься або централізовано, або за окремо передбачені кошти з державного бюджету.

Як з’ясувалося під час наради, по трьох лікарнях -Волочиській, Городоцькій та Дунаєвецькій – підготовку завершено, ще ряд проєктів на добудову та реконструкцію нових приймальних відділень з дня на день мають отримати висновки експертизи, тобто вже найближчим часом будуть оголошені тендери на виконання будівельних робіт. Незадовільні темпи підготовки – по Красилівській, Славутській та Старокостянтинівській лікарнях.

Голова облдержадміністрації наголосив, що головне завдання на даному етапі – у максимально стислі терміни завершити роботу над документацією та розпочати процедуру закупівель. Він наголосив, що реалізація Національної програми “Велике будівництво” перебуває на контролі Офісу Президента та Уряду, а тому керівники районів особисто відповідають за своєчасне та належне виконання їх доручень.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації