На засіданні госпітальної ради обговорили перспективи розвитку та ефективного функціонування лікувальної мережі області
1 жовтня в облдержадміністрації у відеоселекторному режимі відбулося засідання госпітальної ради Хмельницького госпітального округу. Провела його заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька. Члени госпітальної ради обговорили низку важливих питань для подальшого розвитку та ефективного функціонування мережі лікувальних закладів області.
Серед них – питання реформування закладів охорони здоров’я вторинної медичної допомоги на регіональному рівні у м. Кам’янець-Подільському та Кам’янець-Подільському районі. Як зауважила Оксана Ситницька, наразі на Кам’янеччині фактично працюють два лікувальних заклади вторинного рівня: міська та центральна районна лікарня. Враховуючи спектр послуг, який надають ці лікарні, та те, що вони територіально розміщені поряд, уже давно обговорюється питання про доцільність існування їх як окремих установ.
Члени ради заслухали думку начальника УОЗ Кам’янець-Подільської міської ради Юрію Пливанюка та в.о. директора КНП «Кам’янець-Подільська ЦРЛ» Віталія Шевчука щодо подальших перспектив роботи цих лікарень.
В свою чергу, Оксана Ситницька звернула увагу членів ради, що зараз це питання є особливо актуальним, адже в умовах реалізації медичної реформи ці заклади фактично починають конкурувати між собою за пацієнта. З погляду пацієнта – це позитивне явище, бо конкуренція сприятиме підвищенню рівня надання послуг. Однак, якщо розглядати це з позиції функціонування мережі вторинної допомоги, таке змагання за пацієнта неминуче призведе до того, що один із закладів буде витіснений з цієї сфери, а згодом взагалі може постати питання про його існування. Як приклад вдалого вирішення цього питання, заступниця голови ОДА нагадала, про те, що наразі в Кам’янці-Подільському функціонує потужний перинатальний центр. Його створення стало результатом виважених рішень влади та дозволило сконцентрувати матеріальний і людський ресурс, що в свою чергу позитивно вплинуло на рівень надання медичної допомоги. Зараз цей заклад знаний не лише на Кам’янеччині, а й далеко за її межами.
Саме такий підхід, за словами Оксани Анатоліївни, має бути застосований і при визначенні подальших шляхів розвитку міської та районної лікарень. Це дасть можливість більш ефективно здійснювати управління майном закладів, сформувати пріоритети у розвитку та підвищенні якості надання допомоги населенню, розширити перелік послуг.
Також посадовиця звернула увагу на те, що наразі в умовах пандемії COVID-19 Кам’янець-Подільська ЦРЛ взяла на себе нелегку функцію надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію у регіоні, завдяки чому міська лікарня поки що може спрямувати зусилля на лікування інших патологій. Однак, ЦРЛ у зв’язку із повним перепрофілюванням на лікування COVID-19 як ніколи потребує допомоги колег з міської лікарні. Саме тому заступниця голови доручила в стислий термін підготувати спільний наказ щодо організації надання допомоги коронавірусним хворим із залученням ресурсів Кам’янець-Подільської міської та центральної районної лікарень. Вона наголосила, що це буде цінний досвід співпраці, який надалі допоможе вибудувати стратегію спільної роботи лікарень.
У продовження засідання члени госпітальної ради заслухали інформацію головного лікаря КНП «Хмельницька обласна лікарня» ХОР Якова Цуглевича, який презентував план розвитку закладу на найближчу перспективу. За словами головного лікаря, заклад має плани на значне оновлення матеріальної бази та розширення можливостей з надання спеціалізованої допомоги. Зокрема, планується створення інсультного центру на 30 ліжок, ЛОР-відділення на 25 ліжок, модернізація та переоснащення лабораторії із впровадженням нових методів діагностики, в тому числі і методом ПЛР, дооснащення лікарні медичним обладнанням, тощо. За його словами, лікарня практично готова до проведення операцій з трансплантації нирки, і першу пересадку планують провести ще до кінця поточного року.
На завершення члени госпітальної ради розглянули питання щодо організації маршрутизації пацієнтів області з гострими інфарктами міокарда та гострими інсультами та про зміну приміщення Кам’янець-Подільської станції екстреної медичної допомоги КНП «Хмельницький обласний центр ЕМД та медицини катастроф» ХОР.