Обласний протипухлинний центр може отримати новітнє обладнання на умовах державно-приватного партнерства

8 жовтня заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька взяла участь в робочій зустрічі з представниками албанської компанії Medical Service Engineering (MSE), що працює в сфері постачання високотехнологічного медичного обладнання – від біомедичного до сучасного діагностичного візуалізаційного та радіологічного обладнання. Зустріч відбулася в обласному протипухлинному центрі, де до розмови долучилися народні депутати України Юрій Заславський та Сергій Мандзій, директор Центру В’ячеслав Мороз та головний лікар Хмельницької обласної лікарні Яків Цуглевич, депутат обласної ради Інна Ящук, радник голови ОДА Анатолій Вичавка та помічник-консультант народного депутата України Миколи Стефанчука Марина Лісова.


1

Основним предметом обговорення стала можливість реалізації спільного проєкту на умовах приватно-державного партнерства, завдяки якому обласний протипухлинний центр матиме змогу отримати сучасний лінійний прискорювач. Як повідомив В’ячеслав Мороз, це обладнання дуже потрібне для пацієнтів, адже дозволяє проводити радіотерапію складних випадків новоутворень з мінімальною шкодою для організму хворого.

Декілька років тому планувалося придбати лінійний прискорювач, була розроблена проектно-кошторисна документація на проєкт технічного переоснащення, і навіть проведений тендер, однак у зв’язку з відсутністю повного обсягу фінансування процес був призупинений. Проте, за словами директора, проєкт залишається дуже важливим для регіону, бо такого лікування потребують не лише мешканці Хмельниччини, а й, наприклад, сусідньої Тернопільщини та Буковини, адже зараз найближчий заклад, який має лінійний прискорювач, розташований у Рівному. Також він звернув увагу гостей, що у Центрі вже є спеціальне приміщення-бункер, яке після відповідного ремонту повністю відповідатиме вимогам безпеки, яких потрібно дотримуватися під час експлуатації радіологічного обладнання, що є дуже важливим, адже спорудження його “з нуля” потребує не лише значних коштів, а й є досить тривалим у часі.


1

Як зазначили представники MSE, завдяки медичній реформі в Україні та запровадженню контрактування з НСЗУ, з’явилася можливість співпраці з лікувальними закладами на умовах державно-приватного партнерства: приватна фірма надає лікувальному закладу обладнання, а лікарня отримує можливість надавати високоякісну допомогу пацієнтам та отримувати кошти відповідно пакету НСЗУ за кожний пролікований випадок. При цьому зросте потік пацієнтів, які отримуватимуть ширший спектр лікування, а отже і загальна сума коштів, які отримає заклад.  Частина з них буде надаватися фірмі-постачальнику за використання апарата, решта – витрачатися на потреби лікарні та її подальший розвиток. При цьому фірма бере на себе технічне обслуговування обладнання та підготовку персоналу, який з ним працюватиме.

У ході спілкування учасники зустрічі обговорили можливі варіанти співпраці та її умови, технічні характеристики обладнання, якого потребує протипухлинний центр, кількість пацієнтів, які зможуть тут лікуватися та багато інших важливих моментів. Також В’ячеслав Мороз ознайомив представників MSE з приміщенням, де планується встановити прискорювач, та проєктно-кошторисною документацією, що була підготовлена раніше.


1

За результатами зустрічі сторони висловили взаємне зацікавлення у продовженні прямої та прозорої співпраці. Оскільки сьогоднішнє спілкування мало загалом ознайомчий характер, то після детального вивчення представленої інформації про обсяг необхідних робіт та особливості реалізації проєкту представники MSE планують надати більш конкретні пропозиції щодо можливості укладання угоди з обласним протипухлинним центром.


1

Довідково. Лінійний прискорювач дозволяє з високою точністю діяти саме на скупчення хворих клітин, а тому застосовується для лікування пухлин мозку, легень, молочної залози, у складних випадках в онкогематології та лікуванні дітей з новоутворенням. Новітні моделі такого обладнання дозволяють значно скоротити час дії на пухлину, що зменшує променеве навантаження, а також не вимагають повної нерухомості пацієнта, тобто наприклад, затримки дихання при опроміненні пухлини, локалізованої в легенях.


1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації