Проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС
Сьогодні під керівництвом голови адміністрації Дмитра Габінета відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Засідання обумовлене необхідністю унормування навчального процесу у загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницької області, у зв'язку з рішенням державної комісії ТЕБ та НС та рекомендаціями Міністерства освіти та науки України.
На початку засідання голова адміністрації озвучив актуальну інформацію по захворюваності на COVID-19 в області. Так, наразі на лікуванні перебуває 5 999 осіб, 686 на стаціонарному лікуванні, 305 знаходяться з підозрою. В області розгорнуто 17 лікувальних закладів та ДУ “ТМО МВС України по Хмельницькій області”, які вже надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію, завантаженість ліжкомісць в області складає 66, 7%.
В свою чергу, заступник директора – начальник управління освітньої діяльності та організаційного забезпечення Департаменту освіти та науки ОДА Дупляк Тетяна проінформувала, що станом на 12.10.2020 року загальна кількість працівників закладів освіти, які захворіли на COVID-19, становить 434 особи, при цьому 191 випадок виявлено за минулий тиждень.
У закладах загальної середньої освіти зафіксовано 128 випадків, з них 91 за минулий тиждень серед педагогічних працівників та 15 випадків – інші працівники. Також 22 випадки хвороби у школярів.
Відповідно станом на сьогодні в 40 закладах загальної середньої освіти окремі класи частково перейшли на дистанційному форму навчання, 9 закладів припинили повністю навчання або перейшли на дистанційне.
Також за минулий тиждень по закладах професійно-технічної освіти зареєстровано 35 випадків, серед них 12 здобувачів освіти, 22 педагогічних працівники та 1 інший працівник. На дистанційному навчанні в області повністю знаходяться 2 заклади вищої освіти: Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та Хмельницький кооперативний торгівельно-економічний інститут. 1 заклад професійно-технічної освіти – ВПУ №25 м. Хмельницький повністю на дистанційному навчанні. В цілому по закладах вищої освіти частково перейшли на дистанційну форму (136 груп), частково (7 груп) по інших закладах професійно-технічної освіти.
Зважаючи на вищесказане, членами обласної комісії прийнято рішення рекомендувати Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з засновниками закладів загальної середньої освіти внести зміни до структури/тривалості навчального року, необхідні для проведення осінніх канікул з 15 по 30 жовтня 2020 року включно.
Також рекомендовано запровадити дистанційне навчання в закладах вищої освіти з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року включно.
“Ми не можемо нав’язувати певну позицію кожному органу місцевого самоврядування. Органи на місцях мають самостійно приймати рішення, виходячи з тої чи іншої ситуації на відповідній території. Тому сьогодні пропонується прийняти рекомендаційну норму в загальному для всієї області. Поряд з цим, необхідно зважати на ту відповідальність, яку кожен з нас несе за здоров’я і життя дітей”, – підсумував очільник області.