Проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС
Сьогодні під керівництвом голови адміністрації Дмитра Габінета відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На порядок денний виносилися питання про прийняття відповідних рішень, що стосуються обмеження карантинних заходів в окремих містах та районах області, відповідно до оновлених рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в Хмельницькій області, що мають вступити в дію з 19 жовтня.
Нагадаємо, до територій з “червоним” рівнем епідемічної безпеки віднесли: міста Хмельницький, Нетішин та Славута, Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Красилівський, Старосинявський та Теофіпольський райони.
Попри це, голова адміністрації розповів, що при прийнятті рішення щодо переліку обмежень на території міст та районів області, що потрапили до “червоної” зони, Державна комісія з питань ТЕБ і НС врахувала думку Хмельницької ОДА та міських голів, завдяки чому введення окремих обмежень тимчасово відтерміновано на 1 тиждень. Зокрема, не буде змін в транспортних перевезеннях, працюватимуть дошкільні та позашкільні заклади освіти, заклади торгівлі, громадського харчування, тощо, за умови суворого дотримання карантинних вимог. Однак заклади харчування працюватимуть лише до 20.00, спортивні змагання усіх рівнів відбуватимуться без глядачів.
Такі послаблення щодо режиму протиепідемічних обмежень в “червоній” зоні отримали за результатами перемовин з місцевою владою лише Хмельницька та Харківська області. У разі, якщо за тиждень ситуація із захворюваністю на COVID-19 в області не вдасться стабілізувати, обмеження, передбачені відповідною постановою Кабінету Міністрів, будуть введені в повному обсязі.
Ще одним важливим показником в контексті районування та зонування будь-якої області є наявність ліжкомісць для лікування хворих. Так, на сьогодні в області розгорнуто 1459 ліжок, працюють 17 лікувальних закладів охорони здоров'я, які вже надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію. В межах цих лікувальних закладів завершуються роботи щодо киснезабезпечення. Також у вказаних закладах планується збільшити ліжковий фонд в межах 100-150 ліжок.
В продовження засідання, заступник директора – начальник управління освітньої діяльності та організаційного забезпечення Департаменту освіти та науки ОДА Дупляк Тетяна проінформувала про захворюваність серед працівників освіти. Так, станом на сьогодні за чотири дні виявлено 220 нових випадків захворювання серед працівників і здобувачів освіти. Вдвічі зросла захворюваність серед працівників закладів дошкільної освіти, якщо минулого тижня було 23 випадки, то за чотири дні зафіксовано 45. Також виявлено 86 нових випадків захворювання серед працівників закладів загальної середньої освіти, 28 серед працівників закладів професійно-технічної і вищої освіти та 23 захворювання серед технічного персоналу. Крім того, зростає кількість захворювання і серед школярів. Так, за чотири останні дні підтверджено 31 випадок.
Зважаючи на вищесказане, членами обласної комісії прийнято ряд рішень. З протоколом засідання можна ознайомитися тут