В ОДА обговорили проблемні питання, пов’язані з організацією виконання заходів щодо запобігання поширенню COVID-19 на території області

Сьогодні перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін провів робочу нараду з керівниками робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій міст і районів області, керівниками центрів ПМСД та керівники закладів охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на COVID-19. Нарада відбулася у режимі онлайн-конференції. Також до роботи долучилися керівник обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19 Юрій Корева, представники Департаменту охорони здоров’я, ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», управління Держпраці в області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в області.


1

Як зазначив Сергій Тюрін, мета наради – обговорити проблемні питання,  пов’язані з організацією виконання заходів щодо запобігання поширенню  COVID-19 на території області, та заслухати інформацію та пропозиції щодо можливих варіантів їх вирішення.

Розпочинаючи обговорення, перший заступник голови ОДА в черговий раз нагадав учасникам розмови, що відповідно до нових норм,  заклади охорони здоров’я, що надають первинну спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу, та фізичні особи-підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням ПМД, зобов’язані організувати проведення забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на  COVID-19 у спеціальних пунктах забору біологічного матеріалу. Від того, як буде організована в області ця робота, багато в чому залежатиме, наскільки оперативно будуть виявлятися хворі, а отже  наскільки контрольованою залишатиметься ситуація з COVID-19.


1

Як доповів директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Худенко, в області наразі організовано 77 пунктів забору біологічного матеріалу для ПЛР-досліджень. Відповідальність за організацію цієї роботи покладено керівників робіт з ліквідації надзвичайної ситуації на місцях, і вони мають визначити, яким чином налагодити роботу цих пунктів, визначити маршрути транспортування зразків, закріпити для цієї роботи відповідні автомобілі, а також вжити заходів, аби медпрацівники були забезпечені як необхідними матеріалами для відбору проб, так  і засобами захисту. Посадовець зазначив, що в окремих регіонах наразі створено недостатню кількість пунктів забору проб, що може створити незручності для людей, яким потрібно обстежуватися. Він доручив у найкоротші терміни проаналізувати ситуацію та вжити заходів, аби забезпечити доступність таких пунктів для усіх мешканців області. Також Олександр Худенко наголосив, що лабораторії, які проводять ПЛР-досліджень у повній мірі забезпечують потребу у їх проведенні протягом доби, тому першочергове завдання – налагодити роботу пунктів відбору та забезпечити їх необхідними витратними матеріалами.


1

Серед інших питань, що обговорили на нараді – стан страхування медпрацівників від захворювання на COVID-19 та проблемні питання щодо розслідувань захворюваності медичних працівників на COVID-19.

Зокрема, було зазначено, що наразі першочергово вживаються заходи для страхування медичних працівників закладів, які безпосередньо задіяні у наданні допомоги хворим на COVID-19, яких в області є 23. Наразі там працюють 2504 працівники: 509 лікарів, 1206 осіб з числа середнього медичного персоналу,  679 – молодшого медперсоналу, 110 – інший персонал. На сьогодні за інформацією Департаменту охорони здоров’я вже застраховано 695 працівників, що складає приблизно третину. За оперативною інформацією, яку озвучили представники закладів охорони здоров’я, що брали участь в наради, в цьому напрямку ведеться активна робота, і вже найближчим часом значна частина медпрацівників має отримати поліси страхування.


1

Окремо присутні заслухали інформацію фахівців Держпраці та Фонду соціального страхування щодо порядку проведення розслідування випадків захворювання на COVID-19, що пов’язані з професійною діяльністю, та стану проведення таких розслідувань. Спеціалісти надали роз’яснення з питань, які найчастіше виникають при проведенні розслідувань, та звернули уваги керівників окремих  лікувальних закладів на неналежний стан їх організації. Через це відбуваються затримки з виплатами по лисах непрацездатності та відшкодувань, пов’язаних з професійних захворювань. Саме тому було наголошено на необхідності прискорити підготовку документів за результатами розслідувань випадків професійного захворювання на COVID-19.

На завершення керівник обласного лабораторного центру Микола Габрикевич звернув увагу учасників наради на те, відповідно до змін, які були внесені до наказу МОЗ, розширено перелік  критеріїв необхідності проведення ПЛР-дослідження на COVID-19. Згідно з цим наказом направлятися на дослідження мають хворі з симптомами ГРВІ. Наразі, за словами посадовця, статистичні дані, що надаються лікувальними закладами обласному лабораторному центру, свідчать про те, що ця норма не завжди виконується і не всі хворі отримують направлення на аналіз. Микола Габрикевич наголосив, що це є неприпустимим, адже може спричинити погіршення епідситуації з COVID-19.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації