На Хмельниччині пропонують відкрити сучасний центр крові

Популяризація донорства, забезпечення лікувальних закладів донорською кров’ю, її компонентами та імунобіологічними препаратами на основі крові, ефективний контроль за їх якістю та безпечністю – це одні із тих питань, які так чи інакше впливають на роботу усіх лікувальних закладів, оскільки від них залежить можливість не лише надання якісних медичних послуг, а й порятунок життя пацієнтів. Саме тому обласна влада приділяє цим питанням значну увагу та вживає заходів, аби  в області забезпечення донорською кров’ю та її компонентами здійснювалося на належному рівні.


1

Так, сьогодні відбулася зустріч-нарада із представниками ТОВ “Біофарма Плазма”, що була присвячена питанню реалізації в області інноваційного проєкту із впровадження сучасник методик інфекційної та імунологічної безпеки компонентів донорської крові. До розмови долучилися заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв, голова обласної ради Віолета Лабазюк та її заступники Володимир Гончарук та Валентин Соколюк, фахівці структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради та представники КНП “Хмельницький обласний центр служби крові”.

Як розповіла директорка стратегічного розвитку ТОВ “Біофарма Плазма” Оксана Плотнікова,  її компанія має багатий досвід в сфері організації роботи центрів, що забезпечують повний цикл роботи, починаючи із забору плазми крові від донорів, до її аналізу, переробки та виготовлення з неї життєво необхідних препаратів, із використанням високотехнологічного обладнання та дотриманням найвищих світових стандартів.  Наразі такі центри вже декілька років працюють в Черкасах та Сумах, а нещодавно відкрилися і в інших містах. Свого часу Сумський центр став першим центром крові в Україні,  що був сертифікований за міжнародним стандартом ISO 9001:2015.


1

Наразі ТОВ “Біофарма Плазма” пропонує створити такий центр на базі Хмельницького обласного центру служби крові. В основі співпраці – державно приватне партнерство. Пропонується укласти договір про довготермінову оренду приміщення центру, який надалі передбачається капітально відремонтувати, обладнати приміщення для забору крові, лабораторію із сучасними аналізаторами, що дозволять оперативно перевіряти якість донорської крові. Фахівці центру зможуть освоїти нове обладнання та сучасні технології, компанія гарантує для них працевлаштування та усі соціальні гарантії. У перспективі представники ТОВ “Біофарма Плазма” говорять про розширення центру, значне збільшення виробництва компонентів крові та можливість продажу їх в сусідні області, наприклад, Тернопільську.

В умовах медичної реформи та переходу закладів на фінансування через НСЗУ у цьому питанні з’являється ще один аспект. Наразі розглядається можливість переходу від безкоштовного постачання препаратів крові до лікувальних закладів до самостійної їх закупівлі з наступним відшкодуванням вартості з НСЗУ. У таких умовах постане питання, коли перевагу матимуть постачальники, що здатні забезпечити найвищі стандарти якості препаратів крові та безперебійне їх постачання. У разі створення в області сучасного центру крові, цей заклад зможе успішно конкурувати на ринку постачальників та зберегти кошти.


1

Пояснюючи вибір нашої області для співпраці, Оксана Плотнікова зауважила, що приміщення Хмельницького центру служби крові є одним з типових і було збудовано за тим самим проєктом, що і центр в Сумах, таким чином відпадає необхідність розробки нового проєкту. Також як позитив, директорка відзначила високий професійний рівень колективу закладу.

У підсумку зустрічі сторони домовилися про подальші кроки щодо можливої реалізації цього проєкту в області. Зокрема, делегація Хмельниччини вже найближчим часом матиме змогу ознайомитися з роботою такого закладу в Черкасах, а представники ТОВ “Біофарма Плазма” мають підготувати детальну презентацію проєкту для депутатського корпусу обласної ради.


1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації