Відбулося засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС

Сьогодні перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін провів позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У заході взяли участь в.о. генерального директора ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” Микола Габрикевич, керівники структурних підрозділів ОДА, РДА, представники сільських, селищних, міських рад, керівники штабів з ліквідації НС.


1

Учасники засідання обговорили два важливі аспекти боротьби з COVID-19:
– забезпечення дотримання в області вимог адаптивного карантину, що почне діяти з 24 лютого,
– організацію процесу імунізації від COVID-19.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. №104 у зв’язку з епідемією коронавірусної хвороби карантин продовжено до 30 квітня. Відтепер буде застосовано модель адаптивного карантину із чотирма зонами епідемічної небезпеки по COVID-19 – зеленою, жовтою, помаранчевою та червоною. Встановлюються й критерії запровадження такого зонування. З понеділка Хмельниччину разом із усією територією країни віднесено до “жовтого” рівня.


1

“Сьогодні важливо утримати стабільну епідемічну ситуацію в області та не допустити потрапляння Хмельниччини до “помаранчевої” або “червоної” зони. У сусідніх областях є значне зростання захворюваності. Наразі всі ми відповідальні за недопущення необхідності посилення протиепідемічних заходів для уникнення зайвої соціальної напруги серед населення та шкоди економіці та бізнесу», – відмітив Сергій Тюрін.


1

За результатами обговорення комісія ухвалила такі рішення:

➡ Очільникам районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування – провести всебічну роз’яснювальну роботу щодо профілактики COVID-19 (на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236 зі змінами)

➡ Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з керівниками закладів охорони здоров’я – забезпечити створення запасів засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, зберегти обсяги надання медичної допомоги хворим та за потребою додатково розгорнути ліжковий фонд при погіршенні епідситуації.

➡ Керівникам закладів охорони здоров’я – проаналізувати стан захворюваності населення на грип (ГРВІ) та забезпечити направлення матеріалу для проведення досліджень вказаної категорії хворих методом ПЛР – тестування відповідно до стандартів МОЗ.

➡ Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації – посилити контроль за керівниками закладів охорони здоров’я для забезпечення своєчасного та повного внесення медичних записів до Реєстру медичних записів електронної системи охорони здоров’я щодо випадків COVID-19 (підозр та підтверджених).

➡ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» – забезпечити оперативну роботу з даними щодо випадків COVID-19 з Центру громадського здоров’я України; своєчасно проводити розслідування з метою виявленню контактних осіб, внесених в електронну інтегровану систему спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ), проводити своєчасні протиепідемічні заходи.

➡ Головам РДА, громад, керівникам закладів охорони здоров’я – посилити контроль за дотриманням правил пожежної та техногенної безпеки при організації та проведенні робіт із зберіганням та використанням кисню для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19, використанні стаціонарних джерел живлення в повсякденній діяльності та пересувних джерел живлення у випадках аварій на об’єктах мережі електропостачання, які забезпечують заклади охорони здоров’я.

➡ Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації – забезпечити організацію проведення масової вакцинації відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.12.2020 р. № 3018.

Ознайомитися з повним текстом протоколу можна тут ➡ Протокол


1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації