Відбулася підсумкова нарада терапевтичної служби області за 6 місяців 2018 року

9 серпня у конференц-залі Державного патологоанатомічного центру відбулася нарада за підсумками роботи терапевтичної служби краю за 6 місяців 2018 року. Зокрема, головний терапевт Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Аліна Костенко підкреслила, що організація надання медичної допомоги населенню області перебуває на стадії реформування. І 2018 рік – визнаний роком реформування саме первинної ланки. Реорганізація усіх Центрів ПМСД відбувається шляхом перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства або відокремлення.

З 29 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що функціонують в області, фактично у статусі комунального некомерційного підприємства працюють 20. Інші планують свою реорганізацію до кінця року.

Крім того, з 1 кварталу цього року розпочата робота щодо реєстрації закладів первинного рівня надання медичної допомоги та їх лікарів в єдиній електронній системі обміну медичною інформацією. З 29 центрів ПМСД області до системи eHealth не підключено лише Наркевицький та Чорноострівський ЦПМСД.

Договір з Національною службою здоров’я України на 1 липня 2018 року уклали лише 9 з 29 Центрів. Це Ізяславський, Летичівський, Новоушицький, Славутський, Чемеровецький, Ярмолинецький, Нетішинський та Хмельницький міський № 1 і № 2. Таким чином, ці Центри уже перейшли на нову модель фінансування.

Станом на 3 серпня у Хмельницькій області декларації про вибір лікаря уклали 670 560 осіб, що становить 45% від обслуговуючого населення. У лідерах: Полонський ЦПМСД – 64,4 %, Славутський – 64 %, Деражнянський – 61 %, Віньковецький – 59 %. Проте, ряд районів суттєво недопрацьовують в цьому напрямку.

Аліна Миколаївна повідомила, що відповідно до Урядової програми «Доступні ліки» Хмельницька область отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань на 2018 рік в сумі 33 млн. 122 тис. грн. Станом на 3 серпня освоєно 16 млн. 219, 7 тис. грн., що становить 49 % від річного плану. Однак, 15 територій просять виділити додатково на ці потреби 2 млн. 250 тис. грн.

Крім того, Наказом МОЗ від 3 серпня 2018 року № 1446 реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, розширений до 242 позицій, 45 з яких відпускаються безоплатно.

На завершення своєї доповіді головний терапевт ДОЗ надала рекомендації присутнім щодо подальшої ефективної роботи.

Далі учасники наради обговорили «Актуальні питання надання допомоги хворим пульмонологічного профілю» під час відповідного семінару.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1