У Хмельницькому провели конференцію «Актуальні питання гематології в клініці внутрішніх захворювань»

5 вересня у конференц-залі Державного патологоанатомічного центру України відбулася науково-практична конференція, присвячена актуальним питанням гематології в клініці внутрішніх захворювань.

До участі запросили районних та міських терапевтів, лікарів-гематологів, онкологів, гастроентерологів, судинних хірургів, анестезіологів, гінекологів, професорсько-викладацький склад ФПДО ВНМУ ім. М. І. Пирогова, курсантів ФПДО, лікарів-інтернів.

Спершу завідувач гематологічним відділенням Хмельницької обласної лікарні Григорій Рехтман коротко проаналізував роботу відповідної служби області за минулий період. Далі справа дійшла до доповідей. Зокрема, лекції лікаря-генетика, директора Державного закладу «Референс-центр з молекулярної діагностики МОЗ України», к. мед. н. Зої Россохи стосувалися сучасних аспектів діагностики спадкової та набутої тромбофілії в клінічній практиці, а також значимості для лікаря-клініциста гіпергомоцистеїнемії.

Про «Особливості терапії та профілактики інфекційних ускладнень у пацієнтів з нейтропенією» поінформував професор кафедри анестезіології та ІТ НМУ ім. О. Богомольця, президент Асоціації анестезіологів України, д. мед. н. Сергій Дубров.

Доцент кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. О. Богомольця, к. м. н. Ігор Анастасій повідомив учасників конференції про проблеми гепатитів.

Доповідь про сучасні принципи дієтичного харчування і ферротерапії у лікуванні залізодефіцитної анемії прочитала проф. кафедри гематології і трансфузіології НМАПО ім. П. Л. Шупика, Заслужений винахідник України, д. м. н. Світлана Гусєва. Крім того, присутнім на конференції продемонстрували кілька клінічних випадків.

Після закінчення конференції учасники отримали відповідні сертифікати.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр громадського здоров’я.

1 1
1