Восьма амбулаторія, збудована за програмою “Доступна медицина”, відкрилася на Кам’янеччині

Сьогодні урочисто відкрила двері для пацієнтів новенька амбулаторія у селі Голосків. Відтепер медичне обслуговування стало ближчим та доступнішим для трьох тисяч мешканців сіл Гуменецької об’єднаної територіальної громади: Голоскова, Улянівки, Кептинець та Кудлівець. Розділити радість від цієї чудової події із місцевими жителями завітали обласні та районні посадовці, керівництво Гуменецької ОТГ та Гуменецького ЦПМСД.


1

1

Як зазначила заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина, Гуменецька громада від дня створення демонструє, що означає бути лідером у всьому. Це громада, яка однією з перших увійшла в реформу децентралізації, і результати роботи має насправді вагомі.


1

“Нещодавно ми побували тут на відкритті амбулаторії, яку громада створила за власний кошт, а сьогодні відкриваємо однією із перших в області амбулаторію, збудовану за підтримки держави. Хочу звернути увагу усіх присутніх, що це не просто приміщення, а й обладнання, яке дозволить вашим лікарям надавати в повному обсязі первинну медичну допомогу і дорослим, і малечі,” – зауважила заступниця.


1

Світлана Андріївна подякувала усім, хто долучився до цього будівництва, побажала здоров’я, миру та достатку громаді, а ще, щоб частіше тут звучав діагноз “Вагітна!”. Особливу вдячність за активну позицію та ініціативність у всіх починаннях на благо мешканців громади вона висловила голові ОТГ Інні Абдулкадировій.


1

В амбулаторії працює двоє сімейних лікарів та педіатр. Передбачається також, що пацієнти зможуть скористатися денним стаціонаром.

Як і вимагає наказ МОЗ, медичний заклад має усе необхідне згідно табелю оснащення: електрокардіограф, гематологічний аналізатор, експрес-тести на тропонін, вірусні гепатити В і С, ВІЛ-СНІД та вагітність, отоофтальмоскопи, пульсоксиметри, піксометри, глюкометри, комп’ютерну техніку. Підведено оптоволоконний кабель для доступу до швидкісного інтернету, який надалі дозволить впровадити телемедичні послуги. У приміщенні передбачене і житло для лікаря. Також для лікарів закуплено службовий автомобіль, завдяки якому вони матимуть можливість виїжджати до пацієнтів, що не в змозі самостійно прийти до амбулаторії.


1

Загальна кошторисна вартість об’єкта – 8 млн. 295 тис. грн., з них 949 тис.грн. – вартість обладнання і 572 тис. грн. – вартість автівки. 90% фінансування на будівництво та обладнання надійшли з державного бюджету, решту коштів на умовах співфінансування виділила Гуменецька ОТГ. Головним розпорядником коштів виступило управління регіонального розвитку та будівництва ОДА, замовником – “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”, підрядником – ТОВ “Гермес С”.


1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації.