Обласна комісія перерозподілила кошти на об’єкти, що фінансуватимуться з ДФРР

Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук провів засідання комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році. До участі в ньому долучилися заступник голови ОДА Світлана Павлишина, голова обласної ради Михайло Загородний та його перший заступник Неоніла Андрійчук. На порядок денний було винесено питання щодо уточнення розподілу коштів, які виділено для Хмельниччини з ДФРР.


1

Як зазначив Сергій Петрович, після попереднього засідання комісії, що відбулося в кінці грудня 2019 року з Мінрегіону надійшли уточнені цифри фінансування, яке буде виділене для області. Однак, міністерство додало вимогу щодо обов’язкового резервування 10% від цієї суми на реалізацію проектів-переможців “Всеукраїнського громадського бюджету”. Оскільки загальна сума коштів, що буде виділена з ДФРР для Хмельницької області, складатиме 286 млн. 854,5 тис. грн., то з них 28,7 млн. грн. має бути зарезервовано.


1

Так як на минулому засіданні кошти було на 100% розподілено на перехідні об’єкти, виникла необхідність переглянути суми фінансування. Відповідно до пропозицій управління регіонального розвитку та будівництва ОДА для вивільнення необхідної суми членам комісії було запропоновано змінити фінансування по чотирьох об’єктах., зокрема, на 1,4 млн. зменшити його для проекту реконструкції очисних споруд смт. Віньківці, на 10 млн. грн. – на проект реконструкції навчального корпусу школи в м.Славута, на 2,5 млн грн. – на проект реконструкції школи у с.Закупне та на 15 млн. – на проект будівництва обласної дитячої лікарні.


1

Розглянувши та обговоривши запропонований перерозподіл, члени комісії підтримали його шляхом голосування. Також, зважаючи на важливість для області такого об’єкта, як обласна дитяча лікарня, окремо до рішення комісії включили пункт щодо того, що усі кошти, які можуть бути вивільнені у разі уточнення проектно-кошторисної документації чи економії, будуть в першу чергу спрямовуватися саме на фінансування її будівництва.


1

Сергій Ткачук наголосив, що зараз першочерговим є завдання підготувати повний пакет документів по всіх об’єктах, що увійшли до переліку, для подання на розгляд Мінрегіону. Завдяки цьому можна буде сподіватися, що вони будуть включені уже в першу постанову Кабінету Міністрів України, якою буде затверджено перелік об’єктів, що фінансуватимуться з ДФРР, та вчасно отримають фінансування.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації