На Хмельниччині перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип

За інформацією головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Олександра Мирного, від початку епідемічного сезону, станом на 26 січня у Хмельницькій області на грип та ГРВІ захворіли 107 110 осіб, з них – 77 148 дітей. З 20 до 26 січня зареєстровано 8461 хворого на ці недуги, 5722 з них – діти. Загалом, епідемічний поріг в області уже перевищено на 3,2%, що стало причиною закриття на карантин великої кількості шкіл.

Напруженою залишається ситуація у Хмельницькій міській інфекційній лікарні. У закладі, розрахованому на 150 ліжок, розгорнуто вже 190 ліжок. До того ж, одне з відділень довелося перепрофілювати для госпіталізації хворих на грип. За словами головного лікаря Оксани Піддубної, наразі з клінічним діагнозом «грип» там перебувають 125 людей, 65 з яких – діти. У реанімації знаходяться 8 осіб, 5 з них – хворі на грип. У всіх стан важкий.

За добу 30 січня до Хмельницької міської інфекційної лікарні доправлено 27 людей, 20 з яких – недужі на грип, у т. ч. 2 вагітних. Нині в закладі від грипу лікуються 5 вагітних. Як і раніше, більше 50 % хворих на грип мають ускладнення у вигляді пневмонії.

Водночас, зростає на Хмельниччині й кількість осіб, котрі хочуть захиститися від грипу засобами вакцинації. Від початку епідемічного періоду зазначені щеплення зробили 3868 громадян.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я нагадує: вакцинуватися від грипу не пізно навіть у розпал епідемії – це зміцнить захисні сили організму у боротьбі з хворобою та мінімізує ризик виникнення ускладнень.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.