Відбулась відеоселекторна нарада Мінсоцполітики та МОЗ з регіонами

Сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш взяв участь у відеоселекторінй нараді Мінсоцполітики та МОЗ з питання влаштування дітей у сімейні форми виховання в контексті реформування будинків дитини. Нарада пройшла під головуванням заступника міністра соціальної політики Олега Коваля, заступника міністра охорони здоров’я Дмитра Луфера, Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби.


1

 

«У результаті медичної реформи на дитячі будинки, в яких живуть діти до 3 років, чекає трансформація. Вони не зникнуть, а всі стануть медичними закладами, тобто в них перебуватимуть хворі діти, а також ті, що потребують реабілітації. Тобто здорові діти з цих закладів мають бути влаштовані в сім’ї, будинки сімейного типу чи патронатні родини,” – повідомив Олег Коваль.


1

Наразі Міністерство соціальної політики працює над змінами системи патронатного виховання, зокрема спрощення процедури створення патронатних сімей і запровадження дієвого механізму контролю за умовами перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя. Регіонам дано доручення провести  аналіз щодо контингенту дітей із цих закладів, оскільки через два тижні в Києві відбудеться нарада щодо створення патронатних сімей в областях.


1

1

“Нема жодного регіону в Україні, який би не зміг створити належні умови виховання для дітей із цих закладів поза дитячими будинками. Більшість вихованців дитбудинків влаштовані в сімейні форми виховання, проте в деяких областях за 2019 рік не з’явилося жодної патронатної сім’ї, тому над цим треба працювати,” – доповнюючи колег наголосив Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації