Відбулось навчання медичного персоналу Ізяславської ЦРЛ щодо надання медичної допомоги на випадок поширення коронавірусу COVID-19

26 лютого голова райдержадміністрації Іван Федорчук відвідав лікарське заняття в Ізяславській центральній районній лікарні, присвячене питанню дій медичного персоналу  для надання медичної допомоги на випадок поширення коронавірусу COVID-19 в районі.

Завідувач інфекційним відділенням закладу Михайло Кирик  доповів про  те, що на даний час переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.


1

Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.

Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.


1

«Головне, щоб в разі появи інфікованих на коронавірус COVID-19 правильно спрацювали медичні працівники на етапі виявлення і транспортування хворих, а вони до таких ситуацій готові. В Ізяславській центральній районній лікарні для медперсоналу проведено відповідні теоретичні і практичні тренування», – сказала Михайло Миколайович.

Зокрема в ході навчання було продемонстровано як правильно одягати та знімати захисний костюм. Також лікарями було детально проаналізовано відповідну інструкцію затверджену Міністерством охорони здоров’я України.

“На базі Ізяславської ЦРЛ я побачив, що медичні працівники закладу готові робити все для того, щоб убезпечити наших громадян. Сьогодні в черговий раз усі разом відпрацювали алгоритми дій. В лікарні є у наявності необхідне обладнання і засоби захисту. Ми готові до тих випадків, коли доведеться надавати допомогу людям з підозрою на коронавірус, – зауважив в ході спілкування голова районної державної адміністрації Іван Федорчук.  – сьогодні  головне завдання провести широку роз’яснювально-інформаційну кампанію серед мешканців району, не панікувати, а вчасно звертатися до лікаря».

В свою чергу головний лікар ЦРЛ Олександр Агапій запевнив очільника райдержадміністрації в тому, що колектив закладу у випадку ситуації із поширенням коронавірусу COVID-19 в районі готовий надати всю необхідну допомогу і хворим і оточуючим вчасно та у повному обсязі.


1

1

За матеріалами Ізяславської центральної районної лікарні