Відбулося позачергове засідання обласної комісії з ТЕБ та НС

Сьогодні голова облдержадміністрації Дмитро Габінет провів позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основне питання порядку денного – протидія можливому поширенню в області гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом. До участі долучилися заступники голови облдержадміністрації Роман Примуш та Оксана Ситницька, а також керівники територіальних підрозділів Національної поліції, СБУ, ДСНС, Держпродспоживслужби, ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”,  Департаменту охорони здоров’я ОДА та інших структурних підрозділів ОДА.


1

Дмитро Габінет звернув увагу присутніх, що незважаючи на те, що наразі на території області не зареєстровано жодного випадку захворювання COVID-19, потрібно мобілізувати усі наявні ресурси та налагодити чітку координацію. Він наголосив на важливості чіткого розуміння алгоритмів дій кожного, на кого покладено певні функції у системі протиепідемічних заходів, адже саме завдяки злагодженості дій та дотриманню усіх вимог нормативних документів можна буде протидіяти поширенню хвороби серед населення.

У ході засідання його учасники обговорили основні питання, які можуть виникнути у разі занесення на територію області коронавірусу. Зокрема, обговорювалося питання визначення потреби регіонального та місцевого матеріального резерву в засобах індивідуального захисту для здійснення заходів, спрямованих на запобігання протидії поширенню цієї хвороби.

Також учасники наради проаналізували можливість виділення додаткового фінансування на закупівлю засобів захисту та наявні в області резерви. Так,  в.о. директора ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” Олег Балашов доповів, що наразі Центром на ці цілі витрачено 200 тис. гривень, ще 300 тис. зарезервовано на випадок погіршення санепідситуації.


1

Про стан готовності закладів охорони здоров’я до випадків коронавірусної інфекції доповіла заступник ДОЗ ОДА Тетяна Косовська. Зокрема, вона поінформувала щодо можливості розгортання додаткових ліжок у лікувальних закладах області, забезпеченості їх необхідним медичним обладнанням як на випадок поодиноких випадків хвороби, так і на випадок можливого поширення вірусу, а також орієнтовної потреби закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) в засобах захисту у разі поширення гострої респіраторної хвороби в області.

За її словами, наразі лікувальні заклади області готові до реагування на поодинокі випадки коронавірусної інфекції: медики можуть розгорнути майже шістсот ліжкомісць. У разі потреби за рахунок перепрофілювання окремих відділень цю кількість можна збільшити ще на 300 місць. Однак Тетяна Косовська констатувала, що у випадку погіршення епідемічної ситуації (спалаху) забезпечення засобами захисту закладів охорони здоров’я області потребуватиме суттєвих коштів.


1

Окремо учасники засідання обговорили можливості залучення до проведення протиепідемічних заходів, зокрема дезінфекції фахівців ГУ ДСНС та Держпродспоживслужби в області. Керівники цих служб запевнили, що у разі необхідності вони готові брати участь у таких заходах, а також проінформували про наявні у них засоби захисту, що можуть бути використані під час таких робіт.


1

За підсумками засідання комісії Дмитро Габінет доручив підготувати узагальнену інформацію про наявні запаси деззасобів, засобів захисту, стан місцевих матеріальних резервів в розрізі районів. Окрім того, голова ОДА дав завдання уже найближчими днями провести спеціальні штабні навчання для відпрацювання взаємодії усіх служб, в тому числі ДСНС, Держпродспоживслужби, правоохоронців та інших, на випадок виникнення спалаху COVID-19.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації