Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 станом на 11.03

МОЗ України повідомляє, що станом на ранок 11 березня 2020 року світі зареєстровано 119 132 випадків захворювання COVID-19, з них 4284 закінчились смертю, у той же час 65 776 (55,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 176 випадків у 108 країнах/територіях/регіонах.

На території Європейського регіону зареєстровано 18057 випадків захворювання COVID-19 (Італія - 10149, Франція - 1784, Іспанія - 1622, Німеччина - 1296, Швейцарія - 491, Нідерланди - 382, Великобританія - 377, Швеція - 326, Норвегія - 277, Бельгія - 267, Данія - 262, Австрія - 182, Греція - 89, Сан-Марино - 63, Чехія - 61, Ісландія - 60, Ізраїль - 58, Португалія - 41, Фінляндія - 40, Ірландія - 34, Грузія - 23, Словенія - 23, Румунія - 17, Польща - 16, Угорщина - 12, Хорватія - 11, Естонія - 10, Азербайджан - 9, Білорусь - 9, Латвія - 8, Росія - 7, Північна Македонія - 7, Словаччина - 7, Люксембург - 5, Болгарія - 4, Мальта - 4, Сербія - 4, Республіка Молдова - 3, Албанія - 2, Боснія і Герцеговина - 2, Кіпр - 2, Андорра - 1, Вірменія - 1, Литва - 1, Монако - 1, Україна - 1) та 715 летальних випадків.

Станом на ранок 11 березня в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозр про захворювання на COVID-19.

Наразі 1 зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат.

За даними Міністерства закордонних справ станом на 07 березня 2020 року інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до Посольства не надходила.

В Посольстві України в КНР в цілодобовому режимі працює оперативна група з надання допомоги громадянам України, якою у режимі реального часу опрацьовуються звернення наших співвітчизників, здійснюється комунікація з громадянами України, які наразі перебувають у Китаї. Особлива увага надається трьом громадянам України, яким китайський санітарно-епідеміологічний контроль через підвищену температуру тіла відмовив у посадці на український евакуаційний літак 20 лютого. В однієї громадянки фіксується захворювання нирок, в іншого громадянина – ускладнення після запалення легень. Стан здоров’я третього громадянина повністю задовільний. Всі вони перебувають в місті Ухань, та знаходяться в умовах загального безстрокового карантину, який введений в провінції.

Станом на 07.03.2020 дипустанові відомо про 41 громадянина України, які залишаються в м.Ухань і в інших містах провінції Хубей, на які поширюються карантинні заходи.

На консульському обліку Посольства України в КНР, а також Генеральних консульств України в Шанхаї та Гуанчжоу перебувають 592 громадянина України. За офіційними даними китайської сторони в КНР проживають 4803 українських громадянина.

За інформацією Корейського центру по контролю та запобігання захворюванням (KCDC), серед заражених на коронавірус в РК громадян України немає.

Рішенням Уряду Італії від 07 березня 2020 року закрито на карантин та введено додаткові обмежувальні заходи на території всього регіону Ломбардія та 11 провінціях країни: Модена, Парма, П'яченца, Реджо-Емілія, Ріміні, Пезаро й Урбіно, Венеція, Падова, Тревізо, Асті та Алессандрія.

За рекомендаціями Уряду Італії до 03 квітня 2020 року, зокрема:

  • введено повну заборону на в'їзд та виїзд із зазначених територій, робити це дозволяється лише у випадку крайньої необхідності;
  • у випадку наявності симптомів респіраторної інфекції та температури вище 37,5 градусів суворо рекомендовано залишатися вдома, обмежити будь-які контакти та звернутися до сімейного лікаря;
  • особам, у яких підтверджено коронавірус, проте вони знаходяться на домашньому карантині, суворо забороняється залишати власне помешкання;
  • введено заборону на проведення спортивних заходів, організованих маніфестацій та будь-яких інших масових заходів (у тому числі, цивільних та релігійних церемоній);
  • залишаються закритими всі школи та ВНЗ;
  • зачинено музеї, театри, кінотеатри, дискотеки, спортивні зали, басейни, культурні центри, соціальні та рекреаційні центри;
  • призупинено проведення усіх конкурсних процедур з прийому кандидатів на роботу;
  • бари, ресторани та магазини залишаються відкритими з обов’язковою умовою забезпечення мінімальної дистанції між людьми, яка має становити 1 метр. Водночас, у вихідні дні будуть закриті великі торгові центри та ринки, крім аптек та продуктових магазинів.

З огляду на ситуацію з коронавірусом авіарейси в Італію тимчасово скасували Туреччина, Узбекистан, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Палестина, Саудівська Аравія, Бахрейн, Сальвадор, Туркменістан, Ірак, Ямайка, Кувейт. Авіарейси до/з Мілану та інших міст Північної Італії скасували авіалінії США та суттєво скоротила німецька «Люфтганза».

Можливий карантин терміном на 14 днів для прибуваючих з Італії запровадили у Китаї, Тайвані, Гонконзі, Індії, Еритреї, Чаді, Таджикистані, Казахстані, Киргизстані, Замбії, Гренаді та Сент-Люсії, тоді як близько 20 інших держав обмежились санітарним контролем на борту літаків, або вимірюванням температури пасажирів.

Франція, Іспанія, Греція, Туреччина, Ірландія, РФ та Хорватія рекомендували своїм громадянами утриматись від поїздок до Італії взагалі, або до її північних регіонів, зокрема.

МЗС оприлюднено рекомендації громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де є найбільший ризик зараження.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.