Дмитро Габінет провів брифінг щодо реалізації на території області заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції

Сьогодні голова облдержадміністрації Дмитро Габінет провів брифінг для журналістів, у ході якого розповів про заходи, що будуть вживатися на території Хмельницької області з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції. До участі в брифінгу також долучилися представники Департаменту охорони здоров’я ОДА та ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”.


1

Як зауважив очільник адміністрації, вчора Кабінет Міністрів України видав постанову, якою запровадив на території країни низку карантинних заходів. Зокрема, від сьогодні і до 3 квітня на карантині перебувають усі навчальні заклади. Також обмежено проведення масових заходів, які передбачають участь понад 200 осіб. Він додав, що сьогодні також відбудеться засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому буде вирішено питання щодо можливості запровадження додаткових обмежувальних заходів щодо роботи розважально-культурних та інших установ, які можуть бути осередками масового скупчення людей.


1

Дмитро Габінет наголосив, що усі обмежувальні заходи мають превентивних характер та покликані запобігти виникненню спалаху коронавірусної інфекції, як це відбулося в окремих країнах Європи.

“Ми зараз прекрасно розуміємо, маючи приклад інших країн, що маємо діяти на випередження, і без обмежувальних заходів коронавірус може дуже швидко поширитися. Будь-який карантинний захід спрямований перш за все на зменшення контактів між людьми та можливого ризику передачі як коронавірусу, так і вірусів грипу та інших інфекцій, які можуть, накладаючись, ускладнювати перебіг хвороби та збільшувати імовірність летального її перебігу,” – сказав голова ОДА.


1

Звертаючись до мешканців області, Дмитро Габінет закликав усіх, перш за все, дотримуватися рекомендацій лікарів та правил особистої гігієни, а також при виявленні симптомів інфекції залишатися вдома, мінімізувати контакти з іншими людьми і в жодному разі не займатися самолікуванням. Також очільник області зауважив, що обмеження навчального процесу не означає, що у дітей канікули, і вони можуть перебувати у розважальних закладах, клубах чи інших громадських місцях. Він наголосив, що діти мають бути вдома або гуляти на свіжому повітрі, але уникати місць масового скупчення людей.

“У нас не так багато часу, а тому ми маємо поєднати свої зусилля. Я впевнений, що лише так нам вдасться уникнути поширення коронавірусу в області,” – наголосив він.

На завершення Дмитро Габінет відповів на запитання журналістів.

 


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації