На Хмельниччині не зареєстровано випадків COVID-19

Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька під час сьогоднішнього брифінгу для журналістів, присвяченого питанням запобігання поширенню коронавірусної інфекції в області.

Посадовиця нагадала, що наразі в Україні вже зареєстровано 14 випадків цієї хвороби, 2 з яких летальні. Вона зауважила, що вже є лабораторно підтверджені випадки зараження коронавірусом дітей у сусідній Чернівецькій області. Однак, за її словами ситуація на Хмельниччині залишається стабільною, в області немає випадків підозри чи підтверджених випадків COVID-19.


1

Оксана Ситницька закликала мешканців області дотримуватися рекомендацій лікарів щодо правил особистої гігієни, уникати людних місць та мінімізувати свої контакти. Також вона запевнила, що усі лікарі первинної ланки області пройшли спеціальне навчання щодо порядку дій при виявленні можливого випадку зараження коронавірусною інфекцією, а тому перш за все з появою симптомів респіраторного захворювання потрібно телефонувати саме сімейному лікарю та чітко дотримуватися його інструкцій. Також заступниця голови ОДА нагадала, що відповіді на запитання щодо симптоматики хвороби та дій у разі підозри захворювання можна отримати цілодобово у Хмельницькій інфекційній лікарні за телефоном “гарячої ліні” (0382)70-63-41.

Окремо Оксана Анатоліївна звернулася до керівників закладів професійної та вищої освіти щодо забезпечення студентам, які мешкають у гуртожитках, умов для подальшого перебування. Вона зауважила, що багато хто з них прибув з інших міст або взагалі не має іншого житла (наприклад, сироти, напівсироти, діти з числа тимчасово переміщених осіб), і тому в умовах припинення транспортного сполучення важливо не лише дозволити їм залишатися в гуртожитках, а й забезпечити можливість дотримання самоізоляції та розглянути питання допомоги із доставкою продуктів харчування та ліків.


1

Також посадовиця закликала мешканців області та представників місцевої влади звернути особливу увагу на осіб похилого віку та маломобільні групи населення та допомогти їм із доставкою їжі та речей першої необхідності, аби вони змогли дотримуватися режиму самоізоляції. Вона наголосила, що саме така категорія громадян, за даними лікарів, є найбільш вразливою для коронавірусної інфекції, і випадки захворювання набагато частіше супроводжуються важкими ускладненнями.

Заступниця голови ОДА нагадала, що обласна державна адміністрація займається координацією роботи зі створення бази волонтерів, які можуть бути залучені до роботи саме з такими верствами населення, а також для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Як наголосила Оксана Ситницька, найважливіше, що необхідно робити на даному етапі – це зберігати спокій, не поширювати панічних настроїв та дотримуватися рекомендацій лікарів.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації