В Україні зафіксовано 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

За інформацією МОЗ України, станом на 10:00 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 - летальні.

Коронавірусна хвороба зафіксована:

  • Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний);
  • Житомирська область - 2 випадки (1 летальний);
  • Київська область - 2 випадки;
  • Донецька область - 1 випадок;
  • Дніпропетровська область - 2 випадки;
  • Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний);
  • м. Київ - 3 випадки.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями.

Упродовж 19 березня до Центру громадського здоров’я надійшло 56 підозр на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 316 повідомлень про підозру на COVID-19.

Станом на ранок 20 березня 2020 року у світі зареєстровано 244 523 випадки захворювання COVID-19, з них 10 030 закінчились смертю, водночас 86 031 особа одужала; за межами Китаю зафіксовано 163 324 випадки.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

З появою вірусу COVID-19 залишається багато невизначеностей щодо певних епідеміологічних, сероепідеміологічних (пов'язаних з ідентифікацією антитіл в популяції), клінічних і вірусологічних характеристик вірусу і пов'язаних з ним захворювань. Дослідження для оцінки цих характеристик в різних умовах мають вирішальне значення для поглиблення розуміння епідемічного процесу COVID-19. Вони також нададуть надійну інформацію, необхідну для уточнення моделей прогнозування та інформування про заходи громадської охорони здоров'я.

Таким чином, ВООЗ у співпраці з технічними партнерами адаптувала протоколи ранніх епідеміологічних досліджень по пандемічному грипу та MERS-CoV, щоб краще зрозуміти ці характеристики і те, як вони можуть використовуватися для інформування про заходи охорони здоров'я.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.