Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій обл. станом на 10.00 год. 24.03.2020 р.

За інформацією ЦГЗ МОЗ України, в Україні лабораторно підтверджено 84 випадки інфікування коронавірусною інфекцією COVID-19.

Усього зафіксовано 3 летальні випадки від COVID-19 в Україні. Один пацієнт вже одужав, повторне діагностування підтвердило відсутність вірусу в організмі.

Загалом, вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 860 зразків. Лабораторії досліджують не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а й контактних осіб.

У Хмельницькій області не зафіксовано випадків зараження COVID-19. У Хмельницькій інфекційній лікарні знаходиться 1 пацієнт із підозрою на коронавірусну інфекцію. Загалом, на лікуванні у цьому закладі перебувають 76 пацієнтів, з них 13– з діагнозом «пневмонія», 31 – з діагнозом «грип».

За добу бригади екстреної медичної допомоги з приводу ГРЗ виїжджали 20 разів та 1 раз з підозрою на COVID-19 (особу госпіталізували). З діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 24 особи. З ГРЗ госпіталізовано 24 особи, 5 з яких – з пневмонією, 1 людині проводили експрес-тест на COVID-19.

В інфекційних лікарнях/відділеннях області діють 573 ліжкомісця.

У закладах охорони здоров’я області знаходиться 187 апаратів штучної вентиляції легень, з них вільні – 149.

В області працюють 72 лікарі-інфекціоністи, котрі за необхідності, готові надавати допомогу хворим на COVID-19.

У закладах охорони здоров’я області триває режим карантину, заборонене відвідування хворих, тимчасово призупинено планові хірургічні втручання та планові госпіталізації.

Хмельницька область отримала сучасний шестиканальний прилад «Ампліфікатор CFX96», який шляхом ПЛР-діагностики допоможе виявити збудник 11 видів респіраторних інфекцій, в тому числі і коронавірусної COVID-19. Це пришвидшить діагностику, щоб активізувати надання допомоги по кожному з видів інфекцій.

На самоізоляції перебувають 1458 осіб, загалом з початку карантину – 1609 осіб.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я у співпраці з медичними працівниками та ЗМІ проводить заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, відбулося 2257 таких заходів, в тому числі матеріалів на ТБ, радіо, публікацій у друкованих періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.

Також Хмельницький обласний центр громадського здоров’я розробив листівки «Коронавірус: ВООЗ, МОЗ України рекомендує дотримуватися звичайних заходів обережності» та «Техніка миття та обробки рук». За сприяння волонтерів Національного корпусу ХОЦГЗ розповсюджує листівки у всіх населених пунктах області. Листівки розміщують на зупинках громадського транспорту, в аптеках, магазинах, супермаркетах, АЗС, банках, інших ймовірних місцях скупчення людей.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.