Станом на 24 березня на Хмельниччині відсутні лабораторно підтверджені випадки COVID-19

Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Габінет під час щоденного брифінгу. За словами очільника області, станом на 12:00 24 березня в Хмельницькій області є 3 особи з підозрою на коронавірус, з них 1 виявлено сьогодні.


1

Також Дмитро Анатолійович розповів, що сьогодні вночі область отримала першу партію вантажу з Китаю, який напередодні прибув до України. Він зазначив, що з цією партією  надійшло 5000 експрес-тестів для визначення коронавірусної хвороби, 267 ізоляційних костюмів,  2697 респіраторів класу ffp2. Також надійшли і тест-системи для ПЛР тестування, що забезпечить потреби області на найближчі тижні. Голова ОДА зауважив, що це тільки перша партія засобів медичного призначення, і область очікує на наступні поставки.


1

Дмитро Габінет також повідомив, що лікарі-вірусологи ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” напередодні отримали усе необхідне для проведення дослідження біоматеріалу пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу, які будуть виявлені в області. Згідно вимог МОЗ, результати перших п’яти тестів мають бути підтверджені референс-лабораторією у Києві, але надалі наші лікарі зможуть самостійно визначати, чи є у пацієнта коронавірус. Як зауважив голова ОДА, вчора увечері в лабораторії провели перший тест, і результати його повністю збіглися із результатом, отриманим із Києва.

Окремо голова облдержадміністрації акцентував увагу на тому, що аналіз на COVID-19 будуть проводити виключно у випадках встановлення хворим підозри на цю хворобу відповідно до протоколів, затверджених МОЗ України.

“Існує єдиний алгоритм дій усіх медичних працівників, починаючи із сімейних лікарів та лікарів екстреної медичної допомоги і закінчуючи лікарями інфекційної лікарні, щодо встановлення підозри на коронавірусну інфекцію. Тому проведення аналізів на апараті ПЛР буде проводитися відповідно до цього алгоритму, а не тоді коли хтось виявить бажання пройти такий тест,” – наголосив він.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації