Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій області станом на 10-00 25.03.2020 р.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», станом на ранок 25 березня 2020 року до Центру надійшло 185 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 941 повідомлення про підозру на COVID-19, 113 випадків підтверджено лабораторно, в т. ч. 3 летальні.

До вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ МОЗ України протягом 24 березня було доставлено 90 зразків, протестовано 111, позитивних 5.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» здійснює щоденний моніторинг ситуації в області. За весь період у Хмельницькій області було зареєстровано 9 випадків підозри на коронавірусну інфекцію. Лабораторно жоден випадок не підтверджений. Наразі на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 72 хворих, серед яких 26 дітей, та 4 хворих з підозрою на інфекцію COVID-19 (2 – з м. Хмельницького, по 1 – з м. Нетішина та м. Кам’янець-Подільський). За останню добу госпіталізовано 8 хворих, серед яких 2 – з підозрою на COVID-19 та ще 3 – з діагнозом «грип».

За попередню добу бригади екстреної медичної допомоги 10 разів виїжджали на виклики з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). До медичних закладів області з діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 31 особу та 14 осіб з ГРЗ, у т. ч. 7 ускладнились пневмонією.

У Хмельницькій області загалом та закладах охорони здоров’я, зокрема, триває режим карантину, заборонене відвідування хворих, тимчасово призупинено планові хірургічні втручання та планові госпіталізації.

На самоізоляції наразі перебувають 1775 осіб. Загалом з початку карантину їх було 1912. Спостереження за цими пацієнтами проводять медичні працівники територіальних центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області та засобами масової інформації проводять заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, за попередній день відбулося 414 таких заходів, в тому числі на телебаченні, радіо, надруковано публікації у періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.

Також Хмельницький обласний центр громадського здоров’я розробив листівки «Коронавірус: ВООЗ, МОЗ України рекомендує дотримуватися звичайних заходів обережності» та «Техніка миття та обробки рук». За сприяння волонтерів ці листівки розповсюджуються в усіх населених пунктах області: їх розміщують на зупинках громадського транспорту, в аптеках, магазинах, супермаркетах, АЗС, банках. Так, листівками вже охоплено районні центри: Теофіполь, Білогір`я, Полонне, Стара Синява, Старокостянтинів, Кам`янець-Подільський, Славута, Шепетівка, Ізяслав, Віньківці, Летичів, Дунаївці, на решті територій області – у процесі розповсюдження матеріалів.

24 березня відбулася відеоселекторна нарада МОЗ України під головуванням заступника Міністра – головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка з регіонами. Від Хмельниччини участь брали керівники Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, Хмельницького обласного центру громадського здоров’я та ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України». У рамках селекторної наради обговорили поточні питання співпраці, координації та режиму реагування в рамках запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, а також інші актуальні питання.

25 березня на засіданні колегії Хмельницької ОДА заплановано розглянути питання виділення додаткових коштів для вирішення нагальних питань щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.