Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій області станом на 10-00 26.03.2020 р.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 43 нові випадки.

Станом на ранок 26 березня 2020 року до Центру надійшло 183 повідомлення про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 1124 повідомлення про підозру на COVID-19.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» здійснює щоденний моніторинг ситуації в області. За добу у Хмельницькій області було зареєстровано 2 випадки підозри на коронавірусну інфекцію, 4 раніше виявлені випадки лабораторно не підтверджені. Наразі на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 71 пацієнт, серед яких 22 дитини. За добу госпіталізовано 10 хворих, серед яких 5 хворих на грип, 2 - з підозрою на COVID-19, ще 3 – з іншими захворюваннями.

За попередню добу бригади екстреної медичної допомоги 17 разів виїжджали на виклики з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). До ЛПЗ області з діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 20 осіб; з ГРЗ госпіталізовано 19 осіб, в т. ч. 8 – з пневмонією, 1 громадянину проводили експрес-тест на COVID-19 та 2 – на грип.

На самоізоляції наразі перебувають 1972 особи, загалом з початку карантину – 2169. Спостереження за цими пацієнтами проводять медичні працівники територіальних центрів первинної медико-санітарної допомоги. Контроль за виконанням зобов’язань особами покладено на головного державної санітарного лікаря Хмельницької області О. Балашова.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області та засобами масової інформації проводять заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, за добу відбулося 580 таких заходів, в тому числі на ТБ, радіо, надруковано публікацій у періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.

25 березня Міністерство охорони здоров’я України провело відеоселекторну нараду з регіонами. На нараді проаналізували питання готовності госпітальних баз на місцях до роботи в умовах ускладнення епідемічної ситуації на COVID-19, забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту. Крім того, обговорили питання організації проведення інтенсивної терапії, надання акушерсько-гінекологічної допомоги, організації роботи медико-соціальних експертних комісій.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.