5000 експрес-тестів для визначення коронавірусної інфекції передали до районів та міст області

Про це повідомила заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька на сьогоднішньому брифінгу. Нагадаємо, що ці експрес-тести область отримала в разом з іншими медичними засобами у складі  вантажу з Китаю, який напередодні прибув до України.


1

За словами Оксани Анатоліївни, їх розподілили відповідно до кількості населення. Таким чином,  1150 тестів отримало м. Хмельницький, 650 – Кам’янеччина,  400 – Славутський  район (з них 150 – для м.Нетішин), по 250 – Дунаєвецький, Старокостянтинівський та Шепетівський, райони, по 200 – Волочиський, Городоцький, Красилівський, Хмельницький райони, по 150 – Ізяславський, Полонський та Чемеровецький райони і по 100 – Віньковецький, Деражнянський, Летичівський, Новоушицький, Старосинявський, Теофіпольський, Ярмолинецький райони.

Розповідаючи про ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції, заступниця голови ОДА зазначила, що незважаючи на те, що наразі в Україні зареєстровано 113 випадків хвороби, на Хмельниччині відсутні лабораторно підтверджені випадки COVID-19. Вона повідомила, що вранці в лікарні перебували 4 пацієнти з підозрою на цю хворобу, однак зараз одна з них не підтвердилася. Оксана Ситницька зауважила, що область досі відсилає матеріал на аналіз до референс-лабораторії у Києві, оскільки перші результати досліджень на новому апараті, який отримав Обласний лабораторний центр,  згідно настанов МОЗ мають бути підтверджені саме там, аби бути впевненими у їх достовірності.

Також заступниця голови облдержадміністрації повідомила, що сьогодні Уряд прийняв рішення про продовження загальнодержавного карантину, а також запровадив на усій території країни режим надзвичайної ситуації. Посадовиця наголосила, що на відміну від надзвичайного стану, правовий режим надзвичайної ситуації не передбачає жодних обмежень прав і свобод громадян, а лише дозволяє налагодити чітку взаємодію усіх органів влади з метою подолання небезпечної ситуації, в даному випадку епідемії COVID-19.

Особливу увагу Оксана Анатоліївна вкотре звернула на важливість дотримання тих заходів, які покликані зупинити поширення коронавірусу серед мешканців області. Вона закликала всіх по можливості залишатися вдома, дотримуватися правил особистої гігієни та уникати відвідування людних місць, особливо без використання засобів індивідуального захисту.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації