Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій області станом на 10-00 28.03.2020 р.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», станом на 10:00 28 березня в Україні за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії та обласних лабораторних центрів загалом підтверджено 311 випадків COVID-19. Протягом доби Центр громадського здоров'я України отримав повідомлення про 93 підтверджені випадки. Усього зафіксовано 8 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 5 людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» здійснює щоденний моніторинг ситуації в області.

За добу у Хмельницькій області було зареєстровано 6 випадків підозри на коронавірусну інфекцію, 1 підтвердилася: стан пацієнтки стабільний, загрози життю немає.

Наразі на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні перебувають 56 пацієнтів, серед яких 14 дітей. Загалом, у закладі перебуває 13 хворих на пневмонію.

За попередню добу бригади екстреної медичної допомоги 14 разів виїжджали на виклики з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), 2 пацієнта були госпіталізовані з підозрою на COVID-19. До ЛПЗ області з діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 27 осіб, з них 1 у важкому стані та 1 особа потребувала штучної вентиляції легень. 23 людини госпіталізовані з діагнозом ГРЗ, в т. ч. 5 – з пневмонією. 5 громадянам проводили експрес-тест на COVID-19 та 1 – на грип.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області та засобами масової інформації проводять заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, за добу відбулося 538 таких заходів, в тому числі на ТБ, радіо, надруковано публікацій у періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.

У Хмельницькій області створено штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. До складу штабу увійшли, зокрема, представники Департаменту охорони здоров’я ОДА, ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я». Штаб створений з метою безпосередньої організації і координації робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19.

27 березня відбулася селекторна нарада Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України з регіональними Управліннями та Департаментами охорони здоров’я. Участь взяли і представники Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА.

Під час наради її учасники обговорили механізм роботи закладів з 1 квітня 2020 року, коли в Україні запрацює програма державних медичних гарантій.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.