На Хмельниччині виявлено перший випадок інфікування коронавірусом

Про це повідомив голова облдержадміністрації Дмитро Габінет під час щоденного онлайн-брифінгу. За його словами, лабораторно підтверджено хворобу COVID-19 у мешканки обласного центру, яка нещодавно відвідувала країни Європи з туристичною метою, тобто випадок захворювання є завезеним.


1

Як зазначив голова адміністрації, про можливий діагноз стало відомо вчора. Дослідження методом ПЛР, яке було проведено фахівцями лабораторії  Хмельницького обласного лабораторного центру, дало позитивний результат на наявність коронавірусу. Однак для остаточного підтвердження діагнозу потрібне було підтвердження референс-лабораторії Центру громадського здоров’я у м.Києві, тому другу пробу біоматеріалу одразу було направлено до столиці. Сьогодні вночі референс-лаборторія підтвердила, що результат лабораторного центру є правильним.

Окрім цього, було проведено дослідження біоматеріалів, відібраних у п’яти інших пацієнтів, яким було станом на 27 березня встановлено підозру на COVID-19. Результати досліджень були негативними, що також підтверджено у лабораторії ЦГЗ. Нових підозр станом на 8-00 28 березня в області не зареєстровано.

Разом з тим, зауважив посадовець, під час очікування цього підтвердження, було вжито цілу низку необхідних заходів, спрямованих на проведення санітарної обробки будинку, де проживає пацієнтка, а також місць її перебування. Окрім того, проведено роботу із встановлення кола контактних осіб з метою виявлення фактів можливого інфікування їх коронавірусом, а також для встановлення подальшого спостереження за станом їх здоров’я та дотриманням контактними умов самоізоляції. Голова ОДА повідомив, що ця робота триває і зараз, а відповідні служби роблять усе необхідне, аби запобігти подальшому поширенню хвороби. Зокрема, сьогодні медики проведуть подвірний обхід та обстежать мешканців села у Волочиському районі, де проживає батько хворої.

Дмитро Габінет в черговий раз закликав усіх дотримуватися рекомендацій лікарів та уникати людних місць. Також він звернувся до мешканців області з проханням відповідально ставитися до виконання умов самоізоляції у випадках, коли існує імовірність інфікування COVID-19, тобто якщо були контакти з хворими у яких підозрюють чи підтвердили діагноз, або якщо протягом останнього часу вони перебували на території тих регіонів, де зареєстровано випадки хвороби. Він зауважив, що силами медиків та поліції ведеться спостереження за дотриманням самоізоляції тими громадянами, що нещодавно перетнули кордон і підписували інформовану згоду про застережні заходи, пов’язані з запобігання поширенню коронавірусу.

Також очільник області закликав усіх, кому стане відомо про факти порушення умов самоізоляції, громадянами, що нещодавно прибули з-за кордону, терміново повідомляти про це правоохоронні органи.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації