За перший рік після запровадження на Хмельниччині виписали понад півмільйона електронних рецептів

Майже рік тому – 1 квітня 2019 року – програма реімбурсації “Доступні ліки” перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України. Тоді ж було запроваджено електронний рецепт. Він змінив життя пацієнтів, лікарів, фармацевтів та держави. Ліки для українців стали ще доступнішими, а правила у системі єдиними, прозорими та зрозумілими для всіх учасників програми реімбурсації.

Сьогодні електронний рецепт став невід’ємною частиною нашої системи охорони здоров’я. А в умовах пандемії COVID-19, коли люди з груп ризику повинні перебувати вдома та берегтися, можливість дистанційної виписки рецепту, отримання ліків близькими пацієнта складно переоцінити. Тільки за час оголошення карантину – з 12 березня 2020 року – ліки за електронними рецептами отримали понад 195 тисячі пацієнтів по всій країні. Для Хмельниччини ця цифра становить майже 29 тисяч, з яких 24700, або 86% уже погашені.

Всього за рік в області електронними рецептами скористалося майже 86,5 тисяч пацієнтів, їм було виписано 564 тисячі електронних рецептів, з них 352 тисячі виписали лікарі у містах і майже 103 тисячі у селах та селищах. Переважна більшість рецептів – це рецепти на ліки від серцево-судинних хвороб (455 тис.). Також виписано 89 тисяч рецептів від цукрового діабету ІІ типу та майже 20 тисяч – від бронхіальної астми.

Найбільше електронних рецептів виписали лікарі Хмельницького та Кам’янця-Подільського, Ізяслава, Старокостянтинова та Дунаєвець. Показово, що найактивніше працюють лікарі саме амбулаторій районних центрів, такі як, Ізяславська АЗПСМ, яка є лідером в області за кількістю виписаних рецептів – майже 17 тисяч рецептів за рік. Також серед лідерів Славутська, Полонська, Теофіпольська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

До слова, в області ліки за електронним рецептом можна придбати у 433 аптечних закладах.  Де саме можна погасити електронний рецепт, можна дізнатися з карти за посиланням


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації