Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій області станом на 10-00 01.04.2020 р.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів підтверджено 669 випадків COVID-19. Зафіксовано 17 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 10 людей вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі. Серед тих, хто одужав, пацієнти із Дніпропетровської (1), Запорізької (1), Київської (1) та Чернівецької (7) областей.

З початку року Центр громадського здоров’я України отримав 3 178 підозр на нову коронавірусну інфекцію.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» здійснює щоденний моніторинг ситуації в області. На сьогодні у Хмельницькій області загалом зафіксовано 6 хворих на коронавірусну інфекцію, 1 результат негативний та 2 підозри, що перебувають на етапі дослідження. У Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 51 хворий, в т. ч. 8 дітей. Наразі в закладі перебувають 20 пацієнтів з діагнозом «пневмонія» та 5 хворих на COVID-19. Іще 1 хворий знаходиться у Шепетівській ЦРЛ.

За попередню добу бригади екстреної медичної допомоги 9 разів виїжджали на виклики з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), в т. ч. 1 раз – до пацієнта з підозрою на COVID-19, якого госпіталізували. До ЛПЗ області з діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 17 осіб. З ГРЗ ушпиталено 12 людей, в т. ч. 3 – з пневмонією. Експрес-тести на грип провели 2 особам, на COVID-19 – 9 особам, 3 з яких показали позитивний результат та перебувають у важкому стані.

На самоізоляції наразі знаходяться 2714 осіб, загалом з початку карантину – 3762 (інформація подана без врахування даних у м. Хмельницькому). Спостереження за цими пацієнтами проводять медичні працівники територіальних центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Хмельницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області та засобами масової інформації проводять заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, за добу відбулося 672 таких заходів, в тому числі на ТБ, радіо, надруковано публікацій у періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.

Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА від 28.03.2020 № 50 «Про створення мобільних медичних бригад з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу СОVID-19», станом на 31 березня на всіх адміністративних територіях області створено 42 мобільні медичні бригади з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу СОVID-19. Бригади мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту, безконтактним термометром, комплектами для забору зразків біологічних матеріалів, тестами для експрес-тестування, сумками-холодильниками, дезрозчинами та антисептиками, іншими розхідними матеріалами.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.