Інформація про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у Хмельницькій області станом на 10-00 03.04.2020 р.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів підтверджено 942 випадки COVID-19. Зафіксовано 23 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 19 людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі. За добу було зафіксовано 138 нових випадків.

Станом на ранок 3 квітня 2020 року до Центру надійшло 570 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 4404 повідомлення про підозру на COVID-19.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» здійснює щоденний моніторинг ситуації в області. На сьогодні у Хмельницькій області загалом зафіксовано 10 хворих на коронавірусну інфекцію, ще 2 підозри перебувають на етапі дослідження. У Хмельницькій інфекційній лікарні перебувають 38 хворих, в т. ч. 4 дітей. Наразі в закладі лікуються 20 пацієнтів з діагнозом «пневмонія» та 7 хворих на COVID-19. 2 мешканці міста Хмельницького лікуються амбулаторно, іще 1 хворий знаходиться у Шепетівській ЦРЛ.

За попередню добу бригада екстреної медичної допомоги 1 раз виїжджала до пацієнта з підозрою на COVID-19, якого в результаті й госпіталізували. Ним виявився медичний працівник. З діагнозом «негоспітальна пневмонія» ушпиталили 17 осіб.

Мобільні медичні бригади здійснили 16 виїздів, під час яких здійснили відбір 38 зразків біологічного матеріалу для лабораторної діагностики методом ПЛР.

На самоізоляції наразі знаходяться 3230 осіб, загалом з початку карантину – 4822. Спостереження за цими пацієнтами проводять медичні працівники територіальних центрів первинної медико-санітарної допомоги. Контроль за дотриманням громадянами самоізоляції уповноважені здійснювати працівники Національної поліції на місцях.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.