Відбулося засідання обласної комісії з ТЕБ і НС

1 квітня в онлайн-режимі відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Провів його голова облдержадміністрації Дмитро Габінет.


1

У ході засідання члени комісії обговорили подальші кроки, які потрібно виконати задля стабілізації в області епідемічної ситуації та протидії поширенню коронавірусної інфекції.

За результатами обговорення, комісія вирішила вжити додаткових протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території області.

Зокрема, комісія доручила ГУНП в області встановити особливий режим в’їзду на окремі території Хмельницької області, на яких створені контрольно-пропускні пункти з метою проведення санітарного огляду громадян, речей, багажу, транспортних засобів та вантажів. Таке рішення надає право працівникам поліції зупиняти для перевірки усі транспортні засоби, що проїжджають через КПП.

Працівники, які несуть службу на контрольно-пропускних пунктах будуть здійснювати:

➡ моніторинг транспортних засобів, які проїжджають через пункт;

➡ перевірку осіб, які в’їжджають на окремі території Хмельницької області, з метою виявлення громадян, інфікованих гострою респіраторною хворобою COVID-19, або в яких є підозра на захворювання цією хворобою;

➡ перевірку, виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які порушують правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні правила і норми, передбачені законодавством, зокрема залишення місця лікування або самоізоляції;

➡ перевірку та виявлення порушень обмежень, встановлених в постанові Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211;

➡ виявлення та припинення правопорушень, протидію яким законодавством України віднесено до компетенції посадових осіб, які чергують на контрольно-пропускних пунктах;

➡ контроль за переміщенням товарів протиепідемічного призначення, обмеження щодо яких встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №214.


1

При цьому керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації державного рівня Роману Примушу надано право самостійно приймати рішення щодо визначення та корегування місць встановлення контрольно-пропускних (карантинних) постів на території області.

Також вирішено на період карантину припинити госпіталізацію хворих з інфекційними хворобами в Хмельницьку інфекційну лікарню, крім випадків COVID-19. Пацієнтів з іншими інфекційними захворюваннями направлятимуть до лікувальних закладів, які визначені «Планом реагування на медико-біологічні надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків на території Хмельницької області». Разом з тим, усі хворі, що наразі перебувають у Хмельницькій інфекційній лікарні, продовжать лікування саме в цьому закладі до моменту виписки.

Окремим пунктом комісія зобов’язала ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за письмовим погодженням з керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації державного рівня Романом Примушем проводити ПЛР-тестування на наявність коронавірусу осіб з груп ризику (медиків, правоохоронців, тощо), які мали контакти із хворими на СOVID-19, навіть якщо вони не мають ознак захворювання.


1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації