У Великій Березні запрацювала амбулаторія сімейної медицини

Днями відчинила двері для пацієнтів нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини у с.Велика Березна, що Полонщині. Амбулаторія збудована в рамках реалізації програми Президента “Доступна медицина”, що покликана підвищити якість та доступність первинної медичної допомоги для мешканців сільської місцевості.


1

В амбулаторії працює 1 лікар, 2 медичні сестри, санітарка  та водій. Обслуговуватиме заклад 2150 мешканців сіл Варварівка, Адамів, Велика Березна, Браженці, Радісне.

Загальна вартість проєкту –  7 млн.100 тис.грн. Окрім вартості самого будівництва ця сума включає вартість обладнання та автомобіля Renault Duster, завдяки якому лікар зможе доїжджати до віддалених сіл та матиме можливість відвідувати пацієнтів, які не можуть самостійно прийти на прийом.


1

Нова амбулаторія забезпечена усім необхідним відповідно до табелю оснащення, затвердженого МОЗ. Тут є електрокардіограф, гематологічний аналізатор, експрес-тести на тропонін, вірусні гепатити В і С, ВІЛ-СНІД та вагітність, отоофтальмоскопи, пульсоксиметри, піксометри, глюкометри, ноутбуки та МФП. Отримали тут і комплект телемедичного обладнання, що дозволить пацієнтам амбулаторії отримувати консультації вузькопрофільних лікарів-спеціалістів, як то кардіолог, дерматолог, пульмонолог та інші. Через інтернет-зв’язок лікар-консультант в режимі реального часу зможе побачити, наприклад, результати карідограми, яку зніматиме в амбулаторії сімейний лікар. Завдяки такій технології можна буде оперативно, не виїжджаючи з села,  вирішити, якої саме допомоги потребує пацієнт: амбулаторного лікування, госпіталізації до стаціонару, проведення додаткових аналізів.

Також в приміщенні амбулаторії передбачене житло для лікаря.

Фото – Ольги Карнафель


1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації