У Волочиській ЦРЛ в рамках програми “Велике будівництво” буде капітально відремонтоване приймальне відділення

Волочиська центральна районна лікарня є одним із кращих лікувальних закладів області, лікарі якого активно вдосконалюють можливості надання медичної допомоги пацієнтам. Цьогоріч Волочиська ЦРЛ увійшла в другу хвилю медичної реформи, отримала статус комунального некомерційного підприємства та успішно пройшла контрактування з Національною службою здоров’я України. Також медичний заклад визначено одним із опорних в області. Завдяки цьому лікарня отримала можливість долучитися до програми Президента України “Велике будівництво”, в рамках якої в Україні буде оновлено чи збудовано понад 200 приймальних відділень в опорних лікарнях.


1

Згідно концепції Уряду, на кожен опорний медзаклад із державного бюджету виділять 7 мільйонів гривень, за рахунок яких можна добудувати, реконструювати або зробити капітальний ремонт у приймальних відділеннях. Роботи мають проводитися відповідно до єдиного зразка, а облаштування відділень відповідати брендбуку, представленому МОЗ України. Окрім того, за окремі кошти Уряд планує оснастити їх сучасним обладнанням, що дозволить надавати ефективну медичну допомогу на рівні світових стандартів. В Хмельницькій області до цієї програми увійшли 10 лікарень.


1

Як сьогодні працює Волочиська ЦРЛ та як планується оновлювати приймальне відділення, під час свого робочого візиту ознайомився перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш. Посадовець оглянув лікувальні корпуси, зокрема і травматологічне відділення, яке планується згодом перетворити на приймальне, поспілкувався з головним лікарем та працівниками лікарні. Він зауважив, що Хмельницька область здобула друге місце у рейтингу регіонів із виконання завдань, рішень та доручень Уряді в сфері протидії COVID-19 та додав, що в цьому є заслуга і лікарів Волочиської ЦРЛ. Посадовець відзначив чітку та злагоджену роботу колективу, який одним із перших зіткнувся із випадком коронавірусу в області. Завдяки цьому хворобу вдалося одразу локалізувати та не допустити поширення її в районі.

Головний лікар Віктор Чубар розповів, що в лікарні мають багато планів на майбутнє. Дещо вдалося вже втілити, дещо планують у перспективі. За його словами, на жаль, не вдалося отримати контракти з НСЗУ на окремі види послуг через відсутність достатньої кількості персоналу та обладнання, однак вже невдовзі в лікарні розпочнуть виконувати складні хірургічні втручання із заміни колінного суглобу. Він додав, що лікарі вже мають багатий досвід із операцій з протезування кульшового суглобу, і за допомогою до лікарні звертаються пацієнти з усієї області. А завдяки допомозі запорізьких колег  хірурги-травматологи зможуть виконувати і заміну колінного суглоба.


1

Голова райдержадміністрації Юрій Марущин зауважив, що багато зроблено за період карантину, зокрема, на потреби КНП «Волочиська центральна районна лікарня» виділено кошти у сумі 600 тис. грн з місцевих бюджетів району, в тому числі 340 тис. грн з районного бюджету. Близько 100 тис.грн. витрачено на виготовлення проектно-кошторисної документації капітального ремонту приймального відділення. Ще майже 390 тис. грн надійшло благодійної та спонсорської допомоги на придбання дезінфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту.  Також районний очільник розповів, що в районі є соціально-відповідальний бізнес, завдяки якому Волочиська ЦРЛ отримала два апарати ШВЛ, монітори пацієнта, засоби індивідуального захисту для медичних працівників.


1

1

На завершення зустрічі Роман Борисович виконав приємну місію та привітав медичних працівників із прийдешнім професійним святом. Посадовець вручив відзнаки Хмельницької обласної державної адміністрації. З нагоди свята Почесною грамотою облдержадміністрації були нагороджені колектив рентгенологічного відділення лікарні та головний лікар з експертизи та тимчасової  непрацездатності Володимир Новосад.


1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації