Роман Примуш ознайомився з роботою санаторію “Райдуга”

На завершення робочої поїздки до Волочиського району перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш разом з головою Волочиської РДА Юрієм Марущиним відвідали місцевий санаторій “Райдуга”.  Донедавна цей заклад був відомчою оздоровчою базою місцевого підприємства – Волочиського машинобудівного заводу, але з квітня санаторій став самостійним суб’єктом господарювання і його колектив шукає нові шляхи розвитку.


1

Роман Примуш мав можливість оглянути лікувальне відділення та кімнати для відпочивальників, а також ознайомитися з спектром послуг, які може надавати заклад. За словами головної лікарки санаторію Ірини Бабюк, санаторій розрахований на 100 ліжок, профіль його урологічний, травматологічний, кардіологічний, психологічна реабілітація учасників АТО. Санаторій працює протягом всього року. Серед плюсів – те, що і лікувальний корпус, і кімнати, і адміністративна частина, і їдальня з’єднані закритими переходами, що дуже зручно в холодну пору року. Лікувальна база потужна, лікувальна апаратура виробництва Німеччини, є бювет з мінеральною водою “Кришталева криниця” типу “Нафтуся”, яка застосовується при лікуванні хвороб урологічного профілю та шлунково-кишкового тракту. Для оздоровлення пацієнтів використовують також різноманітні фізіопроцедури – масажі, лікувальну фізкультуру, грязетерапію, спелеотерапію та багато інших. Тут працює басейн, фітобар, сауна, забезпечується при потребі дієтичне харчування.


1

1

1

Дуже важливо, що в закладі працюють кваліфіковані лікарі. Окрім постійно працюючих лікарів, тут також здійснюють виїзні консультації кращі фахівці Хмельницької обласної лікарні. За словами лікарки, одними із перших в закладі розпочали роботу з розробки комплексу процедур для реабілітації учасників АТО, зокрема, психологічної реабілітації. Завдяки фінансуванню з Волочиської міської ради місцеві учасники бойових дій можуть отримувати таку допомогу безкоштовно. Адміністрація санаторію також розпочинає співпрацю із Департаментом соціального захисту населення ОДА, аби послугами санаторію могли скористатися на пільгових умовах і інші мешканці області.


1

1

Як зауважив Роман Примуш, в санаторії дійсно створені гарні умови для лікування та проживання, завдяки чому він може стати одним із провідних в області та конкурувати у цій сфері з уже давно відомими закладами. При цьому демократична цінова політика та гарне транспортне сполучення тільки додають закладу привабливості.


1

1

На завершення перший заступник голови оглянув рекреаційну зону санаторію, який розміщений на території колишнього графського маєтку. Тут розкинувся реконструйований старовинний дендропарк з величезними липами, вік яких становить близько 140 років, озеро, річка Збруч. На території дендропарку обладнані спортивні майданчики, теренкурні доріжки.


1

1

1

Також неподалік від санаторію розташований дуже цікавий туристичний об’єкт – Музей бойової слави з експозицією зразків військової техніки часів ІІ світової війни. Оскільки тут протікає ріка Збруч, по якій до війни проходив західний кордон з Польщею, свого часу тут було споруджено оборонну лінію. Уже в наш час було відновлено одну з оборонних споруд – дот, який залишився на березі ріки. Згодом тут було облаштовано музей під відкритим небом. Як зауважив Юрій Марущин, єдина проблема, що перешкоджає популяризації цього об’єкта серед туристів – відсутність нормальної дороги.


1

1

Роман Примуш високо оцінив рекреаційний та туристичний потенціал цієї території, зауваживши, що вона потребує подальшого розвитку та широкої промоції. Посадовець зазначив, що в облдержадміністрації нещодавно розпочала працювати робоча група з питань розвитку туризму та пообіцяв, що її фахівці обов’язково врахують інформацію про ці об’єкти при розробці обласної програми.


1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації