На Україну знову чекає рутинна імунізація від небезпечних хвороб

Про такий намір заявили Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я спільно з ВООЗ під час селекторної наради з регіонами з питань імунопрофілактики. Передумовою для спілкування стало зниження показників охоплення рутинною вакцинацією населення від небезпечних хвороб, запобігти яким можна завдяки імунізації. Вплинуло на це, й не лише в Україні, поширення коронавірусної хвороби. Загалом, більшість сил було спрямовано саме на протидію COVID-19. Крім того, населення зайвий раз намагалося не навідуватись до медичних закладів. Зазначену ситуацію попередньо обговорили на засіданні оперативного штабу з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб. Тому було ухвалене рішення про необхідність посилення роботи в регіонах для подолання бар’єрів та перешкод до надання населенню послуг з імунізації.

Від Хмельниччини участь у нараді взяли посадові особи Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» та ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Під час селекторної наради висвітлили проблеми планової вакцинації під час епідемії коронавірусної хвороби COVID-19, обговорили подальші кроки з надолуження прогалин вакцинації дітей згідно з Календарем щеплень за період 2015-2020 р. р., здійснили порівняльний аналіз охоплення профілактичними щепленнями і проблемні питання щодо організації та виконання планових профілактичних щеплень дітей в регіонах, налагодження взаємодії для вирішення проблемних питань з ДОЗ, закладами громадського здоров’я на місцях та ЦГЗ, забезпечення вакцинами та ІБП у розрізі регіонів.

Представники Всесвітньої організації охорони здоров’я надали свої рекомендації щодо методів посилення рутинної вакцинації в умовах COVID-19.

Крім того, під час селекторної наради заслухали представників регіонів щодо проблем та шляхів покращення ситуації з вакцинацією населення в умовах пандемії.

На основі питань та пропозицій, озвучених під час спілкування, буде ухвалене відповідне рішення. Це, на думку організаторів наради, допоможе покращити рівень захисту населення від небезпечних інфекційних хвороб, захиститись від яких можна завдяки вакцинації.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я.

1 1