В області розпочали роботу над підвищенням рівня вакцинації населення

Сьогодні заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька провела нараду, у ході якої було обговорено шляхи підвищення рівня охоплення вакцинацією населення області. Особлива увага приділена питанню вакцинації дітей, що відвідують організовані дитячі колективи.


1

Як зауважила Оксана Ситницька, епідемія COVID-19 внесла свої корективи і в цю сферу охорони здоров’я, адже більшість людей намагаються без нагальної потреби лікувальні заклади не відвідувати. Це вплинуло на кількість планових візитів до сімейних лікарів та педіатрів, а тому знижується і рівень вакцинації дітей. Вона зазначила, що така ситуація є неприпустимою, адже карантин не є причиною для відмови від планових щеплень. Такі хвороби, як кір, дифтерія чи правець нікуди не зникли і залишаються такими ж небезпечними, як і до епідемії коронавірусу. Саме тому, наголосила посадовиця, зараз необхідно активізувати роз’яснювальну роботу як з лікарями, так і з населенням, аби запобігти можливим спалахам інфекцій в області.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Худенко повідомив, що у МОЗ також дотримуються позиції, що вакцинація має відбуватися відповідно до затверджених графіків, а відвідування організованих дитячих колективів можливе лише у випадку, коли дитина вакцинована або має медичні протипокази для вакцинації. Він наголосив, що це питання наявності колективного імунітету, а отже – і колективної безпеки.


1

У ході наради учасники напрацювали дорожню карту щодо заходів, які сприятимуть підвищенню рівня імунізації населення області. Зокрема, передбачено проведення вебінарів, практичних занять із сімейними лікарями. Фахівці ДОЗ ОДА спільно з Хмельницьким обласним центром громадського здоров’я відповідно до затвердженого графіка мають провести виїзди в регіони для зустрічей із сімейними лікарями та вивчення ситуації на місцях. Також будуть передбачені заходи інформаційно-роз’яснювального характеру для батьків, чиї діти відвідують садочки чи школи, та проведення інформаційної кампанії щодо важливості вакцинації у ЗМІ та соціальних мережах.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації