Медична допомога стала доступнішою для понад 5 тисяч мешканців Чемеровеччини

12 листопада на Чемеровеччині запрацювали ще дві нових амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що були збудовані в рамках реалізації державної програми “Доступна медицина”. Амбулаторії відкрилися в селах Сокиринці та Вільхівці. Загалом вони обслуговуватимуть понад 5 тисяч пацієнтів. Зокрема, 2,2 тисячі мешканців сіл Вільхівці, Гусятин, Кузьминчик, Рудка буде обслуговувати Вільховецька АЗПСМ, а понад 3 тисячі жителів сіл Сокиринці, Збриж, Андріївка, Вікторівка, Криків, Мала Зелена, Велика Зелена, Шидлівці та Вишневе – Сокиринецька АЗСПМ.


1

1

На церемонію відкриття завітали заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук, представники районної влади та ОТГ, місцеві жителі. Як зауважив Сергій Ткачук, державна програма “Доступна медицина” була запроваджена, аби мешканці сільської місцевості мали можливість вільного доступу до якісних та сучасних медичних послуг. Завдяки цій програмі в області має запрацювати 30 таких амбулаторій, сьогоднішні – відповідно 27 та 28, що вже відчинили свої двері для жителів області. Посадовець наголосив, що це будівництво – приклад ефективної реалізації державної політики в сфері реформи медичної галузі, а також свідчить про порозуміння та готовність до співпраці виконавчої влади та місцевого самоврядування.


1

1

Амбулаторії оснащені усім необхідним обладнанням згідно табелю оснащення МОЗ, а також меблями, медичною апаратурою, комп’ютерною технікою та всім необхідним для роботи сімейного лікаря. Тут також прокладено оптоволокно, що забезпечить якісне інтернет-з’єднання та за допомогою телемедичного обладнання дозволить в режимі онлайн проводити медичні консультації з вузькими спеціалістами не лише районного та обласного рівня, а й лікарями з провідних медичних закладів країни. Поряд з цим, в амбулаторіях передбачене окреме житло для сімейного лікаря та закуплено повнопривідні автомобілі Renault DUSTER, що дозволять лікарю надавати допомогу пацієнтам з віддалених сіл та таким, що не в змозі самостійно відвідати амбулаторію


1

Будівництво закладів було розпочато у 2018 році. Амбулаторії збудовані за рахунок коштів субвенції державного бюджету на розвиток сільської медицини у співфінансування з місцевим бюджетом. Вартість будівництва Вільховецької амбулаторії склала 8,2 млн грн (7,4 млн грн – з державного бюджету,  820,7 тис.грн. – з місцевого), Сокиринецької – 8,7 млн грн (7,8 млн.грн. -з державного бюджет, 867,86 тис грн – з місцевого бюджету).

Головним розпорядником коштів виступив Департамент розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА, замовником – ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”, підрядником будівництва – приватне підприємство «МАГІСТРАЛЬ БУД УКРАЇНА».


1

1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації