Відбулося засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС

Сьогодні у відеоселекторному режимі відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів голова ОДА Дмитро Габінет.


1

У ході засідання члени комісії обговорили питання щодо забезпечення дотримання в області карантинних обмежень, що були запроваджені цього тижня постановою уряду у зв’язку із зростанням захворюваності на COVID-19. Як зауважив голова облдержадміністрації, обмежувальні заходи, у тому числі “карантин вихідного дня” покликані скоротити рівень міграції населення у вихідні, і таким чином розірвати ланцюг передачі хвороби. Посадовець констатував, що аналіз епідситуації за минулий тиждень дозволяє говорити про певне зниження динаміки поширення COVID-19 в окремих регіонах області. За його словами, значну роль у цьому відіграли ті локальні обмеження, що запроваджувалися обласною комісією з питань ТЕБ і НС. Разом з тим, він наголосив на тому, що необхідно забезпечити чітке виконання в області рішень Кабінету Міністрів України.


1

За результатами обговорення, комісія прийняла низку рішень.

Так, в зв’язку із внесенням змін до постанови КМУ від 22.07.2020 №641 члени комісії скасували окремі пункти протокольних рішень обласної комісії ТЕБ і НС, якими встановлювалися певні обмеження, зокрема щодо роботи закладів харчування до 20.00, здійснення пасажирських перевезень в окремих районах області, тощо.

Комісія також звернула увагу голів районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування на необхідність забезпечення неухильного виконання цієї постанови. Окрім того, ГУ Національної поліції в Хмельницькій області, управлінню патрульної поліції в Хмельницькій області та ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області доручено посилити контроль за дотриманням постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 (зі змінами), особливо щодо контролю виконання заходів, що встановлені на період з 00:00 годин суботи до 00:00 годин понеділка.


1

Окрему увагу на засіданні приділили питанню дотримання правил пожежної та техногенної безпеки при організації та проведенні робіт із зберіганням та використанням кисню для надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Як зазначив Юрій Корева, керівник обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, в області продовжується робота із забезпечення лікарень централізованим постачанням киснем. Однак під час виконання таких робіт, а також у ході експлуатації обладнання, дуже важливим є дотримання усім норм безпеки. Саме тому, з 9 по 20 листопада в області здійснюється відповідна перевірка лікувальних закладів, де проводяться ці роботи, за участю фахівців обласних підрозділів Держпраці та ДСНС. Наразі вже перевірено 9 з них, і в деяких було зафіксовано порушення пожежної та техногенної безпеки. Юрій Корева наголосив на неприпустимості таких фактів, адже навіть незначні, на перший погляд, порушення можуть призвести до непоправних наслідків для персоналу та пацієнтів лікарень.

У зв’язку з цим комісія вирішила доручити Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з засновниками  (власниками) та керівниками закладів охорони здоров’я вжити заходів щодо забезпечення суворого дотримання відповідних безпеки під час зберігання та використання медичного кисню в лікарнях.

З протоколом можна ознайомитися за посиланням.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації