За дорученням Сергія Гамалія перевірять заклади охорони здоров’я області

4 лютого перший заступник голови адміністрації Сергій Тюрін провів нараду щодо забезпечення і контролю за належним дотриманням протипожежних заходів у закладах охорони здоров’я області. До участі в нараді були запрошенні представники окремих структурних підрозділів ОДА, ГУ ДСНС У Хмельницькій області, ГУ Нацполіції в області, обласної прокуратури.

Нарада ініційована у зв’язку з трагедією, яка сталася у м. Запоріжжя, де під час пожежі в обласній інфекційній клінічній лікарні померло чотири людини – три пацієнти та лікарка, яка рятувала життя. Відтак, за дорученням голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія проведено оперативну нараду та обговорено комплекс заходів щодо уникнення можливих пожеж.


1

Перший заступник голови адміністрації наголосив, що першочергово під перевірку мають потрапити 23 лікувальних заклади області, які надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію.

В свою чергу, начальник ГУ ДСНС в області Едуард Братко доповів, що на території області розташовано 1904 об’єкти з масовим перебуванням людей, з них 112 готелів та хостелів, 16 пансіонатів, 64 будинки для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, 738 дошкільних закладів освіти, 637 загальноосвітніх та 31 вищий навчальний заклад, 33 професійно-технічних заклади, 102 гуртожитки, 56 закладів охорони здоров’я стаціонарного типу (обласного підпорядкування – 24, міського, районного підпорядкування – 42), 1037 ФАПів та амбулаторій, 61 торговельно-розважальний центр.


1

За його словами, у період з грудня 2019 року по березень 2020 року працівниками ГУ ДСНС в області було проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 56 лікувальних закладах. Під час перевірок вищевказаних об’єктів виявлено 1504 порушення, з них 404 порушення не усунуто протягом попередніх років. За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання приписів ДСНС до адміністративної відповідальності притягнуто 64 керівника об’єктів і відповідальних посадових осіб. Для керівників решти закладів було вручено відповідні приписи з термінами на усунення порушень.

Серед іншого Сергій Тюрін наголосив, що з працівниками медичних закладів потрібно провести роз’яснювальну роботу, адже як показує практика в стресовій ситуації медперсонал не володіє елементарними правилами пожежної безпеки.

Так, за результатами обговорення вирішено першочергово здійснити перевірку 23 закладів охорони здоров’я, де перебувають хворі з COVID-19, щодо забезпечення і дотримання усіх необхідних правил, вимог і стандартів протипожежної безпеки.


1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації