Оновлені приймальні відділення в опорних лікарнях області мають запрацювати у квітні, – В.Юр’єв

Усі 10 приймальних відділень в опорних лікарнях Хмельницького госпітального округу мають розпочати прийом перших пацієнтів вже у квітні. На цьому наголосив 11 лютого на робочій нараді заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв.


1

Як зазначив посадовець, ці проєкти, що реалізовуються в рамках програми Президента України “Велике будівництво”, є дуже важливими для усіх мешканців області, адже від їх роботи залежить  не просто якість надання екстреної медичної допомоги, а безпосередньо життя та здоров’я пацієнтів.

До розмови запросили усіх керівників опорних лікарень, де здійснюється будівництво. Також участь в нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук, представники Департаментів охорони здоров’я, регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, ДП “Обласна служба єдиного замовника”. Основне питання порядку денного – вчасне завершення будівництва та забезпечення повноцінної роботи відділень екстреної медичної допомоги.


1

Чи не найважливіша проблема –  виділення співфінансування цього будівництва з боку органів місцевого самоврядування, що передбачено проєктами. Наразі не у всіх лікарнях це питання вдалося вирішити, і причини цього є як об’єктивні, так і суб’єктивні. В одних питання постало у зв’язку з невизначеністю технічного завдання щодо облаштування рентген-захисту для комп’ютерних томографів, оскільки очікувалося надходження одного класу апарату, а в результаті МОЗ закупило більш потужний, що в свою чергу потребує іншого класу захисту. В інших регіонах затримка з фінансуванням викликана дещо пасивною позицією місцевих керівників.

Заступники голови ОДА були одностайні в переконанні: місцеві бюджети мають долучитися до співфінансування, адже держава дала для медичної галузі їх громад величезний як фінансовий, так і матеріальний ресурс. Саме тому завдання місцевої влади – докласти і свою частку, аби люди на цих територіях отримували гідне лікування та якісні медичні послуги.


1

Також у ході наради обговорили особливості та стан закупівлі обладнання для відділень відповідно до табелю оснащення МОЗ, кадрове забезпечення лікарями, які мають відповідну спеціалізацію та можуть працювати з високотехнологічним обладнанням, тощо. Серед іншого – торкнулися також питання цьогорічного етапу контрактування закладів з НСЗУ і нових вимог в цій сфері та старту кампанії вакцинації від COVID-19.

Як наголосив Володимир Юр’єв, зараз лікувальні заклади мають навчитися працювати в зовсім інших умовах. Сьогодні керівник лікарні має бути ефективним менеджером, уміти активно співпрацювати з представниками влади та бізнесу, мати стратегічне мислення та чіткий бізнес-план розвитку свого закладу. Лише так лікарня може стати конкурентним гравцем на ринку медичних послуг та бути фінансово успішною.


1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації