Сергій Гамалій: орієнтовно 2 тисячі медиків Хмельниччини підпадають під першочергове щеплення від COVID-19

Сьогодні в ОДА відбулася селекторна нарада з питань проведення вакцинації від  COVID-19 серед медичного персоналу  для керівників закладів охорони здоров’я області.

Наразі Україна отримала 117 тис. доз вакцини фірми Pfizer. Відтак, Міністерство охорони здоров’я України та ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” прийняли рішення щодо поетапного запровадження вакцинації населення, у тому числі в рамках першого етапу. Наразі підходи до проведення вакцинування першого етапу змінилися. Заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Косовська нагадала, що попередньо в області мало  працювати 26 мобільних бригад по щепленню населення, також під вакцинування у першому етапі підпадав медичний персонал та працівники закладів соціального захисту. Але, відмітила вона, прийнято рішення щодо першочергового щеплення медичних працівників “ковідних” стаціонарів. Для цього передбачено роботу двох мобільних бригад на всю область.


1

Більш детально про порядок та організаційні питання щодо проведення імунізації в рамках першого етапу першої хвилі вакцинування медичного персоналу розповіла лікар-епідеміолог Хмельницького громадського центру охорони здоров’я Олена Іваськів.

Вона повідомила, що для України виділено 117 тис. доз вакцини, як гуманітарної допомоги, надходження якої розпочнеться з середини лютого 2021 року. Це вакцина Pfizer (BNT162b2), яка отримала схвалення для застосування в США, Великобританії, Канаді та ЄС та має 95% ефективності у захисті від коронавірусної хвороби COVID-19.


1

Нагадаємо, що в Україні передбачено п’ять етапів проведення вакцинації, які визначені по пріоритетності груп населення. Наразі мова йде про 1 етап вакцинації – це особи з критичним ризиком інфікування COVID-19. Відтак, в рамках першого етапу в країні планується щепити 367 тис. осіб.

За словами голови облдержадміністрації Сергія Гамалія, на Хмельниччині планується вакцинувати приблизно 2 тисячі осіб. “До цієї категорії потрапили працівники мобільних бригад з вакцинації, які будуть проводити щеплення, медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють в закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, працівники екстреної медичної допомоги “ковідних” бригад”, – сказав він.


1

Варто зауважити, що на сьогодні щеплення в Україні є добровільним. Особам, яким належить провести щеплення в запланований етап імунізації буде проводитися безкоштовно. Проте, якщо така особа відмовляється від щеплення в свій термін, то в подальшому вона безкоштовно щеплюватися не буде. Але, якщо ж особа не отримала щеплення з поважних причин, то тоді вакцинація відбуватиметься по залишковому принципу.

Як пояснили спікери наради, наразі в області мають визначитися з безпосередньою кількість осіб, які дали згоду на щеплення. Після цього перелік осіб, які будуть підлягати до щеплення вакциною Pfizer, подається до Міністерства охорони здоров’я України і відповідно на область буде виділена певна кількість вакцини з врахуванням того, що одна особа щеплюється двічі.

Радник голови адміністрації Олександр Завроцький в ході розмови наголосив на відповідальному ставленні до проведення зазначеної вакцинальної кампанції в області.

Наприкінці дня стало відомо, що Україна очікує отримання ще однієї вакцини Астра/Зеника. Фахівці ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” опрацьовують питання щодо проведення щеплення цією вакциною відповідно до Дорожньої карти, затвердженої МОЗ України.


1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації