Проведено позачергове засідання комісії ТЕБ та НС

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Тюріна відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До участі у засіданні долучилися члени обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, керівники місцевих комісій, керівники окремих відомств, установ області.

На порядок денний виносилися питання про заходи з запобігання поширенню на території Хмельницької області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.


1

Звертаючись до учасників засідання, Сергій Тюрін зазначив, що сьогоднішнє засідання ініційоване у зв’язку з різким погіршенням протиепідемічної ситуації в області. Він відмітив, що остання неділя характеризується різким зростанням захворюваності на COVID-19 серед населення як в цілому по Україні, так і в області. Так, за останні дві доби  в області зафіксовано більш ніж 1500 випадків захворюваності на COVID-19. “Сьогодні ми ще маємо можливість зробити певні кроки для того, щоб стабілізувати ситуацію і зробити максимально все, аби не допустити жорстких обмежень як для населення, так і для бізнесу”, – сказав перший заступник голови ОДА.


1

В.о. директора ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Микола Габрикевич розповів, що на сьогоднішній день в області уже перевищений показник госпіталізації – 93,1% при нормативі не більше 60%. Завантаженість ліжок становить 71,5%. Аналогічна ситуація в області по грипу та ГРВІ – до перевищення епідпорогу залишилося біля 10% (не має перевищувати 100%).

Високий рівень захворюваності реєструється практично у всіх регіонах області, окрім Білогірського, Старокостянтинівського та Старосинявського районів. Особливо високий рівень захворюваності на COVID-19 зареєстровано в Волочиському, Деражнянському, Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Летичівському, Ярмолинецькому районах та містах Хмельницький, Шепетівка, Славута, Кам’янець-Подільський і Нетішин.

Микола Іванович відмітив, якщо не вживати відповідних обмежувальних, карантинних та протиепідемічних заходів, рівень захворюваності буде продовжувати зростати і госпітальна база закладів охорони здоров’я може не витримати напливу хворих. Тому необхідно посилити відповідні заходи в області, особливо на тих територіях, де спостерігається високий рівень захворюваності на COVID-19 та висока заповнюваність ліжок в закладах охорони здоров’я.

Детальніше про прийняті рішення можна ознайомитися за посиланням  тут 


1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації